Home Biznes Bio-Biznes Zakaz handlu w niedzielę coraz ostrzejszy. W tym roku już tylko w...

Zakaz handlu w niedzielę coraz ostrzejszy. W tym roku już tylko w 7 niedziel zrobimy zakupy. Podajemy daty.

Najbliższa niedziala handlowa już 26 stycznia czyli jutro. W ten dzień wszystkie sklepy będą pracowały normalnie. Kolejna szansa na zakupy w niedzielę pojawi się jednak dopiero w kwietniu!

Daty niedziel handlowych

Kwiecień i grudzień to miesiące w których niedziel handlowych będzie najwięcej. To ze względu na przypadające w tych miesiącach święta. Poza tym przerwy między poszczegołnymi niedzielmi w których będzie można zrobić zakupy będą bardzo długie. Przykładem jest ta od sieprnia do grudnia.

  • 26 stycznia 2020
  • 5 kwietnia 2020
  • 26 kwietnia 2020
  • 28 czerwca 2020
  • 30 sierpnia 2020
  • 13 grudnia 2020
  • 20 grudnia 2020

Zakupy online sposobem na zakaz handlu

Dziś do zakazu handlu w większość niedziel spora część konsumentów już się przyzwyczaiła. Tym bardziej że zakupy można zrobić nie wstając od komputera. Co więcej zakupy które będą dostarczone prosto do domu i nie chodzi tylko o zapakowane i przetworzone produkty z długą datą przydatności do spożycia. – U nas można kupić przez Internet świeże i przede wszytskim zdorwe warzywa. Wszytsko co produkujemy jest uprawiane w sposób ekologiczny. Mamy zatem pewność, że zdrowo się odżywiamy – mówi Łukasz Gębka Prezes Zarządu Farmy Świętokrzyskiej, jednego z największych producentów żywności ekologicznej w Polsce. Wystarczy wejść na stronę https://biozfarmy.pl/ zrobić zamówienie i gotowe – dodaje Łukasz Gębka.

Ustawa o ograniczeniu handlu

Sejm uchwalił ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele 24 listopada 2017 roku. W efekcie zgodnie z jej przepisami już od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu były dwie niedziele handlowe – pierwsza i ostatnia. Ponadto od 1 stycznia 2019 r. były to tylko pojedyńcze niedziele w miesiącu – ostatnie. Dodatkowo od 1 stycznia 2020 r. obowiązuje zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Wyjątkiem będą: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.