Home Biznes Bio-Biznes Maczfit stawia na biodegradowalne opakowania

Maczfit stawia na biodegradowalne opakowania

50 lat temu Neil Armstrong wykonał „mały krok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości”. Dzisiaj ludzkość, od zawsze tak bardzo zapatrzona w gwiazdy, musi skupić całą swoją uwagę na rodzimej planecie i wykonać pierwszy krok w celu jej ratowania. Catering dietetyczny Maczfit chce w tym brać czynny udział.

Firma, której prezesem jest Maciej Lubiak, od zawsze słynęła z innowacyjnych rozwiązań, a wiele z nich stało się niedoścignionym wzorem dla całej branży. Dlatego już teraz, po kilku miesiącach żmudnych testów wprowadza swoją pierwszą, biodegradowalną tackę, w której – na razie – będzie dostarczany jeden z posiłków Maczfit.

Jestem przekonany, że to pierwszy krok do wielkiej zmiany. Nie chcieliśmy stać z boku i czekać z założonymi rękoma udając, że problem nas nie dotyczy. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy jego częścią i tylko my możemy go rozwiązać. To nasze zobowiązanie dla lepszego jutra – mówi Maciej Lubiak, prezes zarządu Maczfit.

Przeczytaj także:

Dlaczego proces przechodzenia na opakowania biodegradowalne jest tak czasochłonny?

Branża spożywcza w odróżnieniu od innych obarczona jest bardzo wieloma restrykcjami. Szczególne znaczenie ma to w przypadku cateringu dietetycznego. Pudełko musi cechować się bardzo dużą wytrzymałością w transporcie, nie może wchodzić w reakcję ze znajdującą się w środku żywnością oraz negatywnie wpływać na jej smak czy wygląd. Do tej pory tylko rozwiązania oparte na plastiku spełniały wszystkie te warunki

Wstępne rozmowy z dostawcami zaczęliśmy już rok temu. Niestety nikt nie był w stanie sprostać naszym rygorystycznym wymaganiom oraz skali biznesu. Dlatego postanowiliśmy z jedną firmą stworzyć zupełnie nowe rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb – mówi Anna Maciejewska, dyrektor ds. jakości Maczfit.

Maczfit tylko tą jedną biodegradowalną tacką ograniczy zużycie plastiku
aż o 20 procent. A to przecież dopiero początek. Już wkrótce wszystkie posiłki lidera cateringu dietetycznego w Polsce będą dostarczane w pełni ekologicznych opakowaniach.

materiał prasowy