Krynica Vitamin pomaga instytucjom walczyć z COVID-19. Jeden z największych polskich producentów napojów bezalkoholowych, niskoalkoholowych i środków do dezynfekcji, przekazał darowiznę 31 palet, czyli ponad 40 tys. półlitrowych butelek z płynami do dezynfekcji.

Krynica Vitamin przekazała charytatywnie środki ochrony osobistej. To produkty z linii HYGEAmed. Wśród obdarowanych znalazły się samorządy, domy pomocy społecznej, szkoły podstawowe, jednostki straży pożarnej oraz fundacje i stowarzyszenia. Środki trafiły do instytucji z województwa mazowieckiego, lubelskiego–w okolice zakładu produkcyjnego spółki w Dziadkowskiem-Folwarku na Podlasiu, a także z łódzkiego.

„Pandemia koronawirusa to czas szczególny i trudny dla nas wszystkich, dlatego zdecydowaliśmy się pomóc. Przekazaliśmy płyny do dezynfekcji ponad dwudziestu instytucjom. To nasz wkład w walkę z epidemią Covid-19. Te środki przydadzą się w bieżącej pracy personelu, a także obsłudze osób odwiedzających instytucje publiczne” –powiedział Piotr Czachorowski, prezes Zarządu Krynicy Vitamin.

Krynica Vitamin pomaga instytucjom walczyć z COVID-19 - infografika Krynica Vitamin pomaga walczyć z COVID_19
Krynica Vitamin pomaga instytucjom walczyć z COVID-19

Ponad 40 tysięcy półlitrowych butelek trafiło do:

-samorządów, w tym Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski, Urzędu Gminy w Drelowie.

-szkół podstawowych w Markach pod Warszawą, Rogoźnicy, Rzeczycy, zespołu placówek oświatowych w Leśnej Podlaskiej, NSP w Próchenkach,

-domów pomocy społecznej w Siedlcach, Kozuli k. Białej Podlaskiej, Nowych Litewnikach, domu seniora Kaśmin;

-straży pożarnej, w tym Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej, OSP i PSP w Łosicach,

-harcerzy z Łodzi, Centrum Kultury w Izabelinie i fundacji Ofiaruj.pl czy stowarzyszeni Wspólny Świat z Białej Podlaskiej.

Wiele obdarowanych instytucji rozdzieliło środki innym instytucjom potrzebującym mniejszej ilości środków ochrony osobistej. Krynica Vitamin od lat działa na rzecz społeczności lokalnej.

W 2020roku wspieraliśmy szkoły, urzędy, placówki medyczne, a także OSP w powiecie łosickim, przekazując płyny do dezynfekcji, graliśmy na rzecz Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Łosicach. Pod koniec ub. roku przekazaliśmy dary dla Schroniska Azyl w Białej Podlaskiej w postaci m.in. 260 kg karmy dla psów i kotów.

W obliczu pandemii COVID-19 Krynica Vitamin przestawiła części mocy zakładu w celu wyprodukowania płynów do dezynfekcji rąk. Działanie Spółki były odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku wynikające z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 i konieczności podjęcia realnych środków zapobiegawczych. Produkcja płynu do dezynfekcji była prowadzona w kwietniu i maju br.

Źródło: Krynica Vitamin