Smartfon może stać się dziś prawdziwym centrum dowodzenia nowoczesnego domu – możemy dzięki niemu sprawdzić co jest w naszej lodówce czy jak wygląda stan pieczenia potrawy, możemy zarządzać zdalnie oświetleniem, ogrzewaniem czy chociażby wentylacją i klimatyzacją. Oczywiście sektor zabezpieczeń domu także wpisuje się w trend Internet of Things.

W marcu tego roku GUS opublikował raport nt. tego, jak Polacy korzystają z Internetu oraz ze smartfonów. Jeszcze kilka lat temu, w 2014 r. odsetek Polaków korzystających z urządzeń mobilnych wynosił średnio 25,5% a w 2017 roku – kiedy przygotowano raport, już 59,5%. Najwięcej Polaków korzystających ze smartfona należy do grupy wiekowej: 16-44 lata. Liczba gospodarstw podłączonych do internetu stale rośnie, a obrazują to dane statystyczne. Dostęp do internetu w gospodarstwach kształtuje się na poziomie 82%, a internetu szerokopasmowego 78%, średnia europejska wynosi tu odpowiednio 87% i 85%.

Zabezpieczenia domu – jakich funkcji szukać w aplikacji mobilnych?

Nie dziwi wiec fakt, że rozwój telekomunikacji i informatyki w ostatnich latach przełożył się na zainteresowanie rozwiązaniami IoT. Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym i nowe technologie nie tylko przyspieszają rozwój gospodarczy, ale i zmieniają naszą rzeczywistość. Coraz więcej osób chętnie korzysta z usług zarządzania mobilnego, także jeśli chodzi o wgląd w zabezpieczenia domu. To wygoda i w pewnym sensie oszczędność czasu.

Jeśli więc chciałbyś w każdej chwili wiedzieć, co dzieje się z Twoim alarmem? Czy na pewno jest uzbrojony? Może właśnie włączył się alarm? A może chciałbyś móc śledzić historię uzbrojeń i rozbrojeń alarmu? Warto sprawdzić rozwiązania z tego segmentu.

Wśród nich m.in. aplikacja mPanic, którą oferuje Konsalnet, czołowy dostawca usług i rozwiązań ochroniarskich. Poza dotychczasowymi funkcjami– m. in. możliwością szybkiego wezwania pomocy za pomocą przycisku antynapadowego w telefonie – firma wprowadziła możliwość stałego podglądu stanu alarmu oraz obsługę płatności. W każdej chwili można więc sprawdzić czy alarm działa, czy jest uzbrojony, a w razie uruchomienia się sygnału – aplikacja powiadomi użytkownika o tym bezpośrednio. Dla zwiększenia bezpieczeństwa domowników, a także użytkowników którzy zarządzają bezpieczeństwem domu z poziomu smartfona, aplikacja mPanic została wyposażona w przycisk antynapadowy. Po zarejestrowaniu aplikacji, telefon zadziała dokładnie tak, jak klasyczny przycisk – jego naciśnięcie spowoduje wezwanie załogi interwencyjnej do wskazanego obiektu. W razie zagrożenia, mając telefon pod ręką możesz zaoszczędzić dzięki temu cenne minuty.