Home Biznes Banki Spółdzielcze SGB liderem preferencyjnego finansowania agrobiznesu

Banki Spółdzielcze SGB liderem preferencyjnego finansowania agrobiznesu

Banki Spółdzielcze SGB na pierwszym miejscu pod względem liczby i kwoty udzielonych kredytów z dopłatami ARiMR wśród wszystkich Banków posiadających w ofercie takie kredyty.

 Banki Spółdzielcze SGB uplasowały się na pierwszym miejscu pod względem liczby i kwoty udzielonych kredytów z dopłatami. W pierwszym półroczu 2016 roku Banki Spółdzielcze SGB oraz zrzeszający je SGB-Bank S.A. udzieliły ponad 4,6 tys. kredytów we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na łączną kwotę prawie 350 mln zł!

– „Tak znaczące zaangażowanie umożliwiło nam osiągnięcie pozycji lidera w obszarze preferencyjnego finansowania agrobiznesu” – mówi Ryszard Lorek Prezes Zarządu SGB-Banku S.A.

Wg danych ARiMR na koniec czerwca br. Banki Spółdzielczej Grupy Bankowej najaktywniej wspierają producentów rolnych poprzez preferencyjne finansowanie rolnictwa.

Kredyty preferencyjne z pomocą ARiMR udzielone przez Banki SGB stanowią 42,26% łącznej liczby oraz 38,88% wartości kredytów z dopłatami ARiMR udzielonych w Polsce przez pierwsze 6 miesięcy tego roku, tj. w okresie od stycznia do czerwca br.

Szczególna pomoc została skierowana do producentów rolnych oczekujących na wypłatę przez ARiMR płatności obszarowych za 2015 rok. Rolnikom korzystającym z nowego kredytu obrotowego ARiMR pomagała płacąc za kredytobiorcę całość należnego bankowi oprocentowania. Klienci korzystający w Bankach SGB z kredytów dla producentów rolnych oczekujących na wypłatę płatności bezpośrednich za 2015 rok stanowią 44,30% wszystkich producentów rolnych, którzy skorzystali z takiego wsparcia.

– ,,Bankowość spółdzielcza to sektor finansowy, który od zawsze związany jest z polskim rolnictwem.  Nasza pozycja w rankingu potwierdza, że mamy wysokie kompetencje w tym obszarze i chętnie wspieramy naszych Klientów, pełniąc rolę eksperta w finansowaniu sektora AGRO. W Bankach Spółdzielczych SGB producenci rolni zawsze mogą liczyć na lokalnie dopasowaną dla nich ofertę produktową jak np. kredyty obrotowe, inwestycyjne gospodarskie czy na finansowanie zakupu ziemi” – mówi Ryszard Lorek Prezes Zarządu SGB-Banku S.A.

 

SGB-Bank S.A.