Allegro startuje z nową usługą dla sprzedawców. Najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce uruchamia nową usługę logistyczną – One Fulfillment by Allegro. Sprzedawcy, którzy zdecydują się z niej skorzystać przede wszystkim zapewnią swoim klientom dostawę przesyłki już następnego dnia po zakupie lub nawet tego samego dnia. Ponadto będą mogli zaoferować im szeroki wybór metod dostawy w atrakcyjnych cenach.

Dzięki usłudze One Fulfillment firma planuje jeszcze bardziej skrócić czasy dostaw, obniżyć koszty i poprawić przewidywalność dla klientów. Klienci docelowo będą mogli także dokonać zakupu od wielu sprzedawców z jednego centrum magazynowego. Zamówienie zostanie wysłane jedną paczką, co jest zarówno bardziej ekonomiczne jak i ekologiczne. Tym samym sprzedawcy będą mogli podnieść atrakcyjność swoich ofert i istotnie zwiększyć sprzedaż. Nowa usługa pozwoli przeznaczyć klientom czas i zasoby – poświęcane dotychczas na logistykę – na pozyskiwanie atrakcyjnych produktów i dobrą prezentację na platformie. Sprzedawcy utrzymają wysoką jakość dostaw nawet podczas szczytów sprzedażowych. Ponadto nie będą musieli sami inwestować w profesjonalne magazyny oraz ich wyposażenie.

Allegro startuje z nową usługą dla sprzedawców - mężczyzna w pomarańczowej bluzie trzyma kartonowa paczkę w rekach.
Allegro startuje z nową usługą dla sprzedawców

Marka „sadzi” sieć zielonych automatów paczkowych

Obecnie już ponad 80% zamówień składanych na platformie dociera do klientów w ciągu 1-2 dni i czasy dostaw dynamicznie przyspieszają. Platforma nie ustaje w staraniach, by wspierać ten trend poprzez szereg inicjatyw motywujących sprzedawców i firmy logistyczne do poprawy czasów dostaw. W tym poprzez rozwój oferty własnych innowacyjnych rozwiązań logistycznych. W maju uruchomione zostały pierwsze Allegro Punkty w sieci Kolporter, a do końca roku klienci będą mogli skorzystać z jeszcze większej liczby  atrakcyjnych lokalizacji, w których mogą nadawać i odbierać przesyłki. Równocześnie platforma “sadzi” sieć nowoczesnych zielonych automatów paczkowych, z których pierwsi klienci skorzystają jeszcze jesienią bieżącego roku. Nowe usługi logistyczne oraz metody dostawy od Allegro jeszcze bardziej usprawnią proces dostarczania zakupów klientom.

Aspekt ekologiczny nowej usługi One Fulfillment by Allegro ma ogromne znaczenie dla  platformy, na której sprzedaż prowadzi 125 tys. profesjonalnych sprzedawców. W procesie pakowania platforma korzysta tylko z materiałów przyjaznych środowisku – certyfikowanych opakowań, papierowych taśm i wypełniaczy. Ponadto także wdraża procesy mające na celu zminimalizowanie odpadów. Dzięki nadawaniu przesyłek z jednego miejsca Allegro realizuje też Cele Zrównoważonego Rozwoju zawarte w strategii firmy na lata 2020-2023,  wpływając na zmniejszenie śladu węglowego.

Nowy magazyn i nowe miejsca pracy

Firma uruchamia swoja usługę logistyczną w A2 Warsaw Park, gdzie dysponuje powierzchnią 36 500 m2. Niemal 2 800 m2 stanowią biura i przestrzeń wypoczynku dla pracowników. Docelowo łączna powierzchnia operacyjna Magazynu Allegro z systemem wewnętrznych antresol wyniesie 65 300 m2.

W nowym magazynie Allegro do końca 2022 roku zatrudnienie znajdzie docelowo 1200 pracowników. Dbając o jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, Allegro zapewniło w obiekcie właściwie rozplanowane i duże przestrzenie. Co umożliwia zachowanie odpowiedniego dystansu w czasie pandemii COVID-19.

Źródło: Allegro