W biznesie wygrywają najlepsi i najbardziej kreatywni, także jeśli chodzi o najnowsze rozwiązania techniczne. Aby być o krok przed innymi, wykorzystując potencjał drzemiący w oferowanym dziś sprzęcie AGD, mamy dla Was przegląd topowych funkcji, które ułatwią biznesowe, codzienne obowiązki, także podczas delegacji.

Dziś producenci oferują wiele ciekawych udogodnień, nie tylko dla typowego Kowalskiego, ale także dla prawdziwych ludzi sukcesu – dla osób aktywnych zawodowo, w podróżach służbowych, z ograniczonym czasem na codzienne obowiązki. Nie jest łatwo dbać o wygląd czy wyglądać schludnie, a przy tym być w pełnej gotowości do pracy, zawsze na czas. Czasem warto postawić na sprawdzone rozwiązania.

5 praktycznych sprzętów, przydatnych w aktywnym życiu zawodowym
AGD jest coraz praktyczniejsze, a co za tym idzie coraz chętniej wyposażane w funkcje, które ułatwiają codzienną obsługę. Pralki z programami do prania biznesowych koszul, podróżne steamery ułatwiające pielęgnację tkanin w podróży służbowej czy miniprodukty do stylizacji. To tylko przykłady, które działają!

Ułatwienia w praniu i suszeniu – para wodna rozprostuje wszelkie zagniecenia i odświeży szybko lekkie tkaniny
Chyba każdy z nas przeżył choć raz w życiu sytuację, kiedy w szafie pusto, a następnego dnia trzeba do pracy przyjść schludnym, bo mamy np. ważne spotkanie. Pierwsza myśl – trzeba zrobić pranie. Więc standardowo wrzucamy takie ubrania do pralki i pierzemy. Jeśli dodatkowo mamy suszarkę bębnową, możemy wyprać je i wysuszyć już nawet w godzinę! Co za ułatwienie, myślimy. Ale jeśli wiemy, że po praniu i suszeniu nadchodzi czas na prasowanie, nie jest już tak kolorowo… Producenci jednak znaleźli rozwiązanie, które rzeczywiście wpływa na jakość pranych i suszonych tkanin – para wodna. Zastosowana w pralce lub/i suszarce, nie tylko neutralizuje ona tkaniny, ale także widocznie je rozluźnia i wygładza. Jeśli koszule, sukienki czy nawet marynarki są z lekkiego, miękkiego materiału – prasowanie nie jest konieczne. Tkaniny wyglądają dobrze i są proste, a wspomniane elementy garderoby możemy założyć wprost na siebie. To duża oszczędność czasu i wyjątkowe ułatwienie dla zabieganych ludzi.

Fot. Amica, seria SteamTouch

Programy do prania koszul w pralkach i suszarkach
Podążając za tematem czystych ubrań, nie sposób nie wspomnieć o specjalnych programach przeznaczonych dla wybranych tkanin. Przykładem może być znany program do prania koszul lub odzieży biznesowej. Zastosowanie odpowiednich parametrów prania, ale też suszenia reguluje program tak, aby stworzyć optymalne warunki dla tkaniny. Dobór takich parametrów jak prędkość obrotów (wirowanie), temperatury, czasu prania czy liczby płukań sprawia, że koszule są mniej pogniecione. Program wykorzystuje średnio 40–60 °C, aby skutecznie doprać plamy i odświeżyć materiał, ale i aby zachować kształt koszuli, włącznie z delikatnymi kołnierzami. Stosuje się więc dodatkowo funkcję łatwego pasowania lub mniej zagnieceń. Co za tym idzie, prędkość wirowania jest dosyć mała. Przykładem takiej pralki jest SteamTouch marki Amica z dedykowanym programem do prania koszul.

 

Służbowa podróż i brak żelazka? Postaw na steamer
Steamer, czyli podróżne, przenośne urządzenie parowe do wygładzania tkanin spotkało się z pozytywnym odbiorem wśród wielu konsumentów, zwłaszcza ludzi wyjezdzających często, np. w delegacje czy wakacje. Stemeary początkowo używane były do wygładzania ubrań sklepowych, jednak zmniejszenie ich gabarytów pozwoliło znaleźć dodatkowe zastosowanie także w warunkach konsumenckich. Wystarczy nalać wodę do małego zbiorniczka a po nagrzaniu włączyć urządzenie i wygładzać tkaniny w górę i w dół – w zaledwie kilka chwil koszula z zagnieceniami jest prosta, podobnie jak marynkarka, spodnie czy apaszki. Dodatkowo, dezynfekujące właściwości pary wodnej zapewniają wysokie standardy higieny i świeży zapach tkanin.

Fot. Philips

Zadbaj o wygląd włosów, zarostu i twarzy – bez wychodzenia z domu
Wygląd to nasza wizytówka i nie możemy traktować go po macoszemu. Jeśli jesteś aktywnym zawodowo mężczyzną, który nie może sobie pozwolić na częste wizyty u fryzjera lub barbera, a przy tym chcesz dodatkowo zadbać o swoją cerę, można postawić na urządzenia 3, a nawet 4 w 1. Po zmianie odpowiedniej nakładki (do strzeżenia włosów, do golonia brody czy trymerowania jej, do masowania a nawet do czyszczenia twarzy i ciała) możemy wykorzystać w pełni właściwości małego, kompaktowego urządzenia które zmieści w każdej torbie, nawet podręcznej.

Fot. Remington, seria Flex360

 

Miniprodukty do stylizacji – idealne na służbowy wyjazd lub do torebki
Producenci nie zapomnieli także o pielęgnacji kobiecej – tutaj do dyspozycji oddano miniprodukty do stylizacji włosów (kompaktowe lokówki, prostownice czy suszarki, ale także szczoteczki do czyszczenia twarzy połączone z depilatorem). Małe wymiary tychże urządzeń pozwalają włożyć je nawet do wieczorowej torebki.

Fot. Bosch, seria Style To Go