Elica NicolaTesla Fit z nagrodą Iconic Awards 2021. Płyta kuchenna NikolaTesla Fit otrzymała najwyższe wyróżnienie w konkursie Iconic Awards 2021: Innovative Interior za najbardziej innowacyjne rozwiązanie. Integrację płyty grzewczej z wyciągiem do montażu w szafkach o szerokości 60 cm.

Nagroda przyznana przez międzynarodową Radę Wzornictwa podkreśla znaczącą rolę firmy Elica, jako pioniera stylu i ikony architektury wnętrz.

NikolaTesla FIT to pierwsza płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem, którą można zainstalować w szafce o szerokości jedynie 60 cm. Przede wszystkim specjalnie zaprojektowana płyta umożliwia dostosowanie do różnych opcji montażu jako wyciąg lub pochłaniacz. Ponadto dzięki technologii Autocapture NikolaTesla FIT automatycznie reguluje tryb pochłaniania oparów i zapachów do mocy grzewczej płyty. Zachowując idealną równowagę pomiędzy ciszą, wydajnością i efektywnością energetyczną.

Elica NicolaTesla Fit z nagrodą Iconic Awards 2021 - czarna płyta grzewcza
Elica NicolaTesla Fit z nagrodą Iconic Awards 2021

Inicjatorem międzynarodowego konkursu Iconic Awards jest German Design Council. To jedna z najważniejszych na świecie instytucji działających w zakresie ekspertyzy designu i architektury. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są innowacyjnym produktom, wizjonerskim budynkom architektonicznym, nowatorskim projektom z zakresu architektury. Ponadto architektury wnętrz, projektowania produktów i komunikacji marki.

Przeczytaj także: HR przyszłości: Trzeba zawsze dawać z siebie więcej

HR przyszłości: Trzeba zawsze dawać z siebie więcej. Rozmowa z Karoliną Szmidt, prezesem zarządu Henkel Polska, o roli działów HR w nowoczesnych firmach, wpływie pandemii na zmiany w polityce personalnej i uniwersalnej recepcie na sukces.

W marcu minie rok, od kiedy jako pierwsza Polka objęła Pani stanowisko prezesa zarządu Henkel Polska. Stanowisko prezesa łączy Pani z funkcją dyrektora personalnego w Polsce, Estonii, na Litwie i Łotwie. Jak doświadczenia z obszaru polityki personalnej wykorzystuje Pani w procesie zarządzania biznesowego firmą?

Firma Henkel to rozbudowana i zróżnicowana organizacja,na którą w Polsce składają się trzy działy biznesowe, z których dwa działają na rynku towarów konsumenckich, a trzeci w sektorze B2B, oraz grupa wspierających działów funkcyjnych. Sprawne funkcjonowanie takiej organizacji wymaga od wszystkich współpracy. Stojąc na czele działu personalnego, miałam okazję dobrze poznać naszą organizację. Moim zadaniem było i jest proponowanie takich rozwiązań HRM, płaszczyzn współpracy i między działowych programów rozwojowych, które – szanując istniejące między działami różnice –uwzględniają przede wszystkim podobieństwa. Te doświadczenia wykorzystuję teraz na stanowisku prezesa zarządu. Moją rolą jest budowanie mostów między poszczególnymi działami firmy, szukanie synergii tak, abyśmy – realizując własne cele – budowali równocześnie wspólną kulturę organizacyjną. Niewątpliwie mam okazję ćwiczyć moje umiejętności komunikacyjne i dyplomatyczne, dążąc do konsensusu i szukania właściwych, korzystnych dla wszystkich rozwiązań.