Home Biznes Accelerate Your Business – Microsoft i Intel edukują MŚP

Accelerate Your Business – Microsoft i Intel edukują MŚP

Accelerate Your Business. Pod tym hasłem odbędzie się cykl nieodpłatnych szkoleń i konferencji, które Microsoft i Intel kierują do sektora małych i średnich przedsiębiorstw (SMB). Hasło jest jednocześnie wezwaniem dla firm, zachęcającym je do wkroczenia na ścieżkę cyfryzacji. Od 10 maja w największych miastach Polski odbędą się prezentacje i warsztaty, dotyczące wykorzystania możliwości systemu operacyjnego Windows 10 Pro oraz urządzeń dedykowanych małym i średnim przedsiębiorstwom. Firmy zainteresowane udziałem w Accelerate Your Business mogą zarejestrować się na stronie www.szkolenieayb.pl.

Celem Accelerate Your Business jest przedstawienie przedsiębiorcom pomysłów na rozwój biznesu oraz dostarczenie im praktycznych wskazówek, pozwalających na wykorzystanie najnowszych technologii do budowania przewagi konkurencyjnej firmy na rynku. Konferencjom towarzyszy również prezentacja nowych usług i produktów, w tym najnowszych urządzeń zaprojektowanych specjalnie z myślą o małym i średnim biznesie. Partnerem akcji jest firma Intel.

– Accelerate Your Business to doskonała okazja, aby dowiedzieć się, w jaki sposób rozwijać małą czy średnią firmę i wprowadzić ją na ścieżkę cyfryzacji. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych i zarazem intuicyjnych rozwiązań technologicznych, które do niedawna były zarezerwowane głównie dla dużych korporacji, firmy mogą dziś zdobyć przewagę konkurencyjną na rynku. Dlatego kładziemy duży nacisk na rozwój kompetencji cyfrowych, w tym w szczególności na biznesowe zastosowania sytemu Windows 10 Pro, który potrafi dopasować się do struktury każdej firmy i pozwolić jej na funkcjonowanie w bardziej mobilny sposób – tłumaczy Krzysztof Florczak z polskiego oddziału firmy Microsoft – Podczas wydarzeń składających się na Accelerate Your Business, przedsiębiorcy dowiedzą się między innymi jak dbać o bezpieczeństwo swoich danych i nimi zarządzać, a także jak wykorzystywać nowoczesne rozwiązania IT zawarte w Windows 10 Pro do optymalizacji procesów biznesowych. Dopełnieniem całości będzie prezentacja nowych urządzeń z Windows 10, dedykowanych dla sektora SMB – dodaje Krzysztof Florczak.

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z najbardziej aktualną wiedzą o rynku IT, dominującymi na nim trendami z zakresu bezpieczeństwa oraz możliwościami systemu operacyjnego Windows 10 Pro. Eksperci Microsoft i Intel przedstawią kluczowe funkcje najnowszej odsłony systemu operacyjnego Windows oraz funkcjonalności najnowszych urządzeń z tym systemem.

­- Małe i średnie przedsiębiorstwa z reguły nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie na stałe informatyka, dlatego potrzebują niezawodnych oraz łatwych w obsłudze i wdrożeniu rozwiązań IT. Takie właśnie rozwiązania zapewniają im Microsoft i Intel – mówi Krzysztof Jonak, dyrektor Intela w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. – Na specyficzne potrzeby firm z segmentu SMB odpowiadamy tworząc nasze produkty, a także organizując wraz z partnerami dedykowane wydarzenia, takie jak cykl Accelerate Your Business. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się, jak w prosty sposób ułatwić sobie pracę i zwiększyć rentowność firmy, przy wykorzystaniu ogólnodostępnych technologii.

 

Microsoft