Home Biznes 60 mln zł na akcelerację start-upów

60 mln zł na akcelerację start-upów

Rząd wyłonił 10 akceleratorów przedsiębiorczości, które wspólnie z partnerami z sektora publicznego będą wspierać wyszukiwanie i rozwój startupów. Są wśród nich trzy strefy ekonomiczne. Na ten cel w ramach Scale UP przeznaczono aż 60 mln zł.

Konkurs Scale UP jest pierwszym elementem rządowego programu Start in Poland – największej w Europie Środkowo – Wschodniej platformy wspierającej startupy. Celem projektu jest połączenie potencjału regionalnych start-upów z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami polskich korporacji, w tym spółek skarbu państwa.

Do konkursu zgłosiło się aż 60 uczestników. Z nich wyłoniono 10 firm, które zajmą się profesjonalnym planem rozwoju, finansowym wsparciem czy pozyskaniem silnego i dużego partnera biznesowego dla młodych innowacyjnych firm, wpisujących się w tzw. Krajowe Inteligentne Specjalizacje. Start-upy liczyć mogą również na możliwość testowania swojego produktu. Program będzie jednym z instrumentów Polskiego Funduszu Rozwoju.

Każdy z akceleratorów ma wesprzeć co najmniej 20 startupów. W efekcie, w ciągu dwóch lat pomocą objętych zostanie 200 projektów wysokotechnologicznych.

Akceleratory wybrane w konkursie Scale UP: Founding BOX Accelerator, HardGamma Ventures, Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej, Huge Thing, Program Pilot Maker, Akcelerator Innowacji Przemysłowych Industrylab, Akcelerator Idea Global, a także Krakowski Park Technologiczny, Pomorska SSE i Łódzka SSE. (MR)

źródło: PAIiIZ