Home Bezpieczeństwo Wyższy poziom bezpieczeństwa – nowa usługa Konsalnet iCCTV

Wyższy poziom bezpieczeństwa – nowa usługa Konsalnet iCCTV

iCCTV to nowa, innowacyjna i kompleksowa usługa firmy Konsalnet dla klientów biznesowych, dostępna od kwietnia br. Polega ona na inteligentnej analizie obrazu z kamer, co pozwala Klientom zyskać wyższy poziom bezpieczeństwa i skuteczności ochrony bez konieczności jego rozbudowy. Wdrożenie systemu pozwala na dodawanie nowych funkcji do już istniejących urządzeń. Jak to działa?

Oferowana przez Konsalnet nowa usługa iCCTV umożliwia optymalizację kosztów przy jednoczesnym rozszerzeniu funkcjonalności dotychczasowego systemu ochrony. W zależności od potrzeb klient ma możliwość wyboru jednego z trzech dostępnych pakietów: podstawowego, rozszerzonego lub pełnego. iCCTV – w zależności od wybranego wariantu – oferuje takie funkcje jak:

 • Wideo weryfikacja
 • Wideo obchód
 • Wykrywanie intruza
 • Rozpoznawanie rodzaju obiektu
 • Transkodowanie obrazu
 • Rozpoznawanie twarzy
 • Funkcja znikającego obiektu
 • Wykrywanie pojawiającego się obiektu
 • Zliczanie osób
 • Rozpoznawanie tablic rejestracyjnych
 • Automatyczny monitoring poruszającego się obiektu.

Ochrona obiektu jest skuteczna jeśli wykorzystujemy niezawodne rozwiązania. Usługa iCCTV oferuje monitoring wideo, weryfikację sygnałów i zdarzeń alarmowych z danego obiektu, inteligentną analitykę wideo wspierającą rozwiązywanie problemów związanych z bezpieczeństwem.

Wdrożenie iCCTV pozwala zwiększyć bezpieczeństwo mienia przedsiębiorcy, zoptymalizować biznes i wygenerować oszczędności.  Usługa pozwala na wykorzystanie dotychczasowych rozwiązań i urządzeń klienta, wzbogacając je o dodatkowe funkcje i tworząc zintegrowany monitoring. Dzięki temu system ochrony zostaje uproszczony, reakcja na zagrożenia następuje w czasie rzeczywistym, a koszty są zoptymalizowane.  Poza kwestiami bezpieczeństwa obiektu, iCCTV może być także narzędziem wsparcia dla komórek organizacyjnych przedsiębiorstwa – sprzedaży czy marketingu. Pozwala bowiem wskazać miejsca największego ruchu i najczęściej wybierane przez klientów. Monitoring może również określić współczynnik konwersji pomiędzy liczbą odwiedzających dany punkt handlowy i liczbą dokonanych transakcji czyli sprzedażą.

Wdrożenie proponowanych przez Konsalnet rozwiązań  iCCTV pomoże np. skrócić proces dostaw do magazynu dzięki systemowi rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Funkcjonalność zliczania osób pozwoli zoptymalizować reklamy w centrach handlowych, zredukować koszty działania klimatyzacji czy usprawnić działanie parkingu dzięki integracji kamer z systemem kasowym i szlabanem. System rozpoznawania twarzy jest szczególnie przydatny w ochronie obiektów bo pozwoli szybko udaremnić próbę kradzieży. Intruz jest natychmiast wychwytywany gdyż jego wizerunek jest już doskonale znany pracownikom ochrony. Wszystkie funkcje dzięki innowacyjnej technologii transkodowania obrazu firmy Konsalnet mogą działać niezależnie od stałego łącza internetowego a dostęp do podglądu kamer możliwy jest nawet ze smartfona.

Usługa iCCTV to nie tylko dobra inwestycja w innowacyjny i skuteczny system ochrony, ale przede wszystkim zwiększenie efektywności prowadzonych działań biznesowych przy jednoczesnym zoptymalizowaniu kosztów.