Home Bezpieczeństwo W pełni sezonu ochroń swój motocykl przed kradzieżą

W pełni sezonu ochroń swój motocykl przed kradzieżą

Sezon motocyklowy w pełni, dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo naszego jednośladu. Mimo, że według raportów Policji liczba kradzieży sukcesywnie spada, nadal właściciele motocykli powinni zachować szczególne środki ostrożności, by chronić swoje jednoślady przed kradzieżą.

Wśród systemów zabezpieczeń dla motocykli coraz większą popularność zdobywa GPS z systemem radiowej lokalizacji. Mimo, że rozwiązanie nie jest tanie, sprawdza się bardzo dobrze i jest najbardziej zaawansowanym technologicznie zabezpieczeniem. Takie rozwiązanie proponuje na rynku polskim firma Konsalnet. Usługa „Bezpieczny Motocykl — Inteligentny System Ratunkowy dla Jednośladów”, lokalizuje pojazd i alarmuje na podstawie informacji ze specjalnego czujnika przyspieszeń. Po otrzymaniu sygnału Konsalnet przekazuje zgłoszenie do służb ratunkowych. Sama technologia działa w oparciu o urządzenie zaimplementowane w motorze: ISR-M. Po wyłączeniu zapłonu w pojeździe, przechodzi ono w tryb czuwania przeciwkradzieżowego, w którym identyfikuje próby nieautoryzowanego uruchomienia, przemieszczania, ruchu motocykla (np. holowania) lub odłączenia zasilania akumulatora. Działanie systemu monitoringu GPS rozpoczyna się od procesu kalibracji w celu ustalenia pozycji spoczynkowej motocykla (ok. 20 sekund od chwili wyłączenia stacyjki), po którym system przechodzi w stan czuwania. W stanie czuwania każda zmiana położenia w dowolnej osi motocykla bez włączonej stacyjki powoduje wyzwolenie ostrzeżenia akustycznym sygnałem przerywanym przez 10 sekund (użytkownik może w tym czasie autoryzować się poprzez włączenie stacyjki, nie wywołując alarmu), po czym następuje wyzwolenie alarmu sygnałem ciągłym przez kolejne 20 sekund oraz wysłanie sygnału do Centrum Monitorowania. Tuż po otrzymaniu sygnału, operator łączy się telefonicznie z właścicielem pojazdu, w celu zweryfikowania alarmu. Jeśli połączenie głosowe nie może zostać nawiązane lub osoba, która odebrała połączenie nie poda ustalonego hasła, operator natychmiast powiadamia o zdarzeniu jednostkę policji najbliższą lokalizacji motocykla.

W ramach usługi, Konsalnet oferuje także automatyczne powiadomienie o wypadku, co jest kluczowe w ratowaniu życia i zdrowia osoby prowadzącej. Jeżeli dojdzie do wypadku na trasie, Stacja Monitorowania Pojazdów Konsalnet natychmiast podejmie działanie, a pogotowie, policja czy straż pożarna błyskawicznie dotrą na miejsce zdarzenia. Oferta Konsalnetu wzbogacona została analizą i rejestracją tras, a także atrakcyjną ceną uwzględniającą sezonowość.

Więcej informacji na stronie: https://gps.konsalnet.pl/uslugi/bezpieczny-motocykl/