Home Bezpieczeństwo Toshiba wprowadza bezpieczny i przyjazny środowisku program odzyskiwania sprzętu IT

Toshiba wprowadza bezpieczny i przyjazny środowisku program odzyskiwania sprzętu IT

Toshiba Europe GmbH wprowadza program odzyskiwania zasobów zapewniający klientom prosty, bezpieczny i przyjazny środowisku sposób pozbywania się zbędnego wyposażenia IT. Toshiba współpracuje z wiodącym w branży partnerem, aby zagwarantować uczestnikom programu usługi i zwrot pieniędzy na terenie całej Europy.

Klienci będą mogli zwrócić urządzenia takie jak komputery, tablety i serwery pochodzące od różnych sprzedawców. Program stworzono głównie z myślą o średnich i dużych przedsiębiorstwach, ale skorzystają z niego również mniejsze firmy zainteresowane certyfikowanym procesem usuwania danych ze zwracanych urządzeń.

Ostatnie badanie Toshiba wykazało, że zapewnienie bezpieczeństwa danych jest jedną z najważniejszych kwestii dla osób odpowiadających za IT w europejskich przedsiębiorstwach. Aż 54% z nich wskazało go jako obszar priorytetowych inwestycji w tym roku. Coraz większym wyzwaniem dla firm jest bezpieczne pozbywanie się zbędnego wyposażenia bez ryzyka utraty kluczowych dla przedsiębiorstw informacji.

„Nasz program odzyskiwania sprzętu IT jest prosty, niezawodny i bezpieczny” – powiedział Maki Yamashita, Senior Vice President, PC & Solutions EMEA, Toshiba Europe GmbH – „Klienci firmy Toshiba mogą mieć pewność, że wszystkie dane ze zwróconych przez nich urządzeń zostaną zniszczone podczas trzykrotnego nadpisywania przed odsprzedaniem produktu lub poddaniem go recyclingowi. To kolejny krok zbliżający nas do użytkowników i spełniania ich zamieniających się oczekiwań związanych z zarządzaniem infrastrukturą IT”.

Programowi towarzyszy elastyczna oferta premiowania: Odkupienia, Podziału Przychodów i Zwrotu Pieniędzy. Toshiba zapewni klientom konsultacje pozwalające ocenić, która opcja jest dla nich najkorzystniejsza. Zwrot pieniędzy powinien zainteresować MSP – za każde oddane w ramach programu urządzenie otrzymają one rabat na zakup nowych laptopów Toshiba.

Program jest obecnie dostępny w 19 krajach europejskich. To kolejny, po Toshiba Business Support Portal i Platinum Support Service, element rozszerzającej się oferty usług firmy Toshiba adresowanych do użytkowników końcowych.

 

Toshiba