Home Bezpieczeństwo Monitoring floty – jak to działa i co może przynieść firmie?

Monitoring floty – jak to działa i co może przynieść firmie?

Profesjonalna ochrona flot pojazdów to wyjątkowo ważne narzędzie dla niemal każdej branży, jednakże najchętniej stosowana jest dla usług transportowych. Firmy decydują się na to nie tylko ze względu bezpieczeństwa kierowców i samych pojazdów, ale także z powodu oszczędności: zwłaszcza w wydatkach eksploatacyjnych.

Samochody służbowe od niemal zawsze były swego rodzaju dodatkową korzyścią dla każdego pracownika. Niestety wielu z nich, korzysta z samochodów służbowych w celach prywatnych – i tutaj rodzi się problem. Problem natury finansowej, który w dłuższej perspektywie generuje spore koszty.

Technologia GPS stosowana w zabezpieczeniu floty to zaawansowane rozwiązanie pozwalające nie tylko zoptymalizować wydatki eksploatacyjne, ale także przebieg. Usługi transportowe świadczone klientom zarządzającym flotom, wpływają także na szybką komunikację między koordynatorem a kierowcą, a także pozwalają dokładnie raportować przebyte trasy. Usługa monitoringu logistycznego z pewnością należy polecać wszystkim firmom posiadającym firmy transportowe, a także floty pojazdów, maszyn rolniczych czy budowlanych, a także serwisantów lub handlowców. To z pewnością spora redukcja kosztów, która powiązana jest choćby z analizą parametrów wyjazdów – lokalizacji, osiąganych prędkości, czasu trwania czy tras. Niektóre firmy oferują także np. tworzenie reguł dla danego pojazdu, które określą nieprawidłowości dotyczące parametrów eksploatacyjnych (zaprezentowanie wyjazdu samochodu poza wyznaczoną strefę czy przekroczenie prędkości).

Konsalnet, czołowy dostawca usług ochroniarskich w Polsce, oferuje taką usługę drogą satelitarną. W ramach monitoringu floty, można na bieżąco uzyskiwać informację o położeniu, prędkości i stanie technicznym pojazdu, a także możemy nadzorować zgodność trasy pojazdu z planowaną, wybraną wcześniej trasą. Dodatkowo, można weryfikować zużycie paliwa, parametry pracy oraz inne dane dotyczące samochodu i ładunku. Dla firm przewozowych, Konsalnet oferuje także rejestr otwarcia przestrzeni ładunkowej, uruchomienia i dezaktywacje alarmów. Co ważne, monitoring GPS świetnie spisuje się w czasie sytuacji kryzysowych, kiedy w skutek kolizji możemy ustalić precyzyjne położenie samochodu i wysłać niezbędną pomoc.