Home Bezpieczeństwo Dlaczego warto zainstalować system alarmowy w firmie?

Dlaczego warto zainstalować system alarmowy w firmie?

Nowoczesne rozwiązania wykorzystywane we współczesnych systemach alarmowych są coraz bardziej skuteczniejsze. Rozwój technologiczny idzie w parze z pomysłowością dostawców. Ma to przełożenie na jakość świadczonych usług, ich wysoką efektywność i rosnącą popularność wśród Klientów. Jak więc działają systemy alarmowe?

Urządzenia alarmowe, stosowane przez profesjonalne agencje np. Konsalnet, rozmieszczone są w taki sposób, aby uniemożliwić potencjalnemu włamywaczowi poruszanie się po budynku. Profesjonalne urządzenia alarmowe rejestrują ruch, temperaturę i wagę intruza. Działający na terenie obiektu system po wykryciu zagrożenia może dezaktywować alarm (jeśli uznał go za fałszywy), uaktywnić monitoring, czy wysłać zawiadomienie o zagrożeniu do firmy ochroniarskiej albo odpowiednich służb.

Wśród dostępnych na rynku rozwiązań alarmowych, można znaleźć tzw. wideo alarmy. Weryfikację alarmów za pomocą obrazu z kamer w swojej ofercie posiada firma Konsalnet. Jest to nowoczesny system ostrzegawczy, który umożliwia budowę bezprzewodowej sieci alarmowej oraz szereg dodatkowych funkcji pozwalających na rozbudowę systemu zabezpieczeń i dostosowanie go do indywidualnych wymagań każdego Klienta.

Jeśli jednak sam system alarmowy to dla nas za mało, warto połączyć go z ochroną fizyczną. Taki duet zagwarantuje większą skuteczność ochrony.