Home Bezpieczeństwo Alarm domowy

Alarm domowy

Mieszkanie pozostawione przez właściciela bez opieki, nawet na kilka dni jest idealną okazją dla włamywacza. Spokojnie i niezauważony może pozbawić nas drogocennych przedmiotów. Zgłoszenie włamania zwykle następuje dopiero w chwili powrotu pokrzywdzonego a każdy dzień zwłoki utrudnia odnalezienie przedmiotów i sprawcy. Możemy zabezpieczyć swój dom czy mieszkanie zakładając alarm domowy oferowany np. przez firmę Konsalnet.

Tego rodzaju zabezpieczenie z pewnością będzie przydatne u osób mieszkających w dzielnicach uznawanych za mniej bezpieczne. Niedawno okradziono sąsiada? Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że i Twoje mieszkanie w niedalekiej przyszłości stanie się celem włamywacza.

Instalacja systemu alarmowego proponowanego przez firmę ochroniarską Konsalnet jest niedroga a koszt utrzymania systemu to jedynie kilkadziesiąt złotych miesięcznie.  Dzięki darmowej aplikacji mPanic z podglądem na alarmy z systemu mamy możliwość wezwania załogi interwencyjnej za pomocą smartfona.

Systemy alarmowe składają się z czujników, które włączają się przy nieplanowanym otwarciu okna czy drzwi. Występują również alarmy dźwiękowe a zaawansowane alarmy do ochrony obiektu wykorzystują kamery.

Usługa monitoringu w firmie Konsalnet polega na całodobowym nadzorowaniu sygnałów płynących z systemów alarmowych zainstalowanych w mieszkaniu. W przypadku alarmu spowodowanego włamaniem, pracownik całodobowej Stacji Monitorowania Alarmów natychmiast odbiera sygnał i podejmuje stosowne, zgodne z procedurą działania (kontakt z właścicielem, wysłanie Grupy Interwencyjnej itp.). Dzięki temu monitorowany obiekt jest objęty całodobowym nadzorem, także pod nieobecność właścicieli.

Jeśli chcesz mieć pewność dobrej ochrony domu podczas swojej nieobecności, warto korzystać z usług renomowanej firmy ochroniarskiej. Specjalistyczne kamery, czujniki oraz profesjonaliści z dużym doświadczeniem zagwarantują spokojny i radosny powrót do domu.