Home Bezpieczeństwo 6 sekund i po aucie – jak się skutecznie zabezpieczyć?

6 sekund i po aucie – jak się skutecznie zabezpieczyć?

Najnowsze badania mówią, że w samej Warszawie z ulic znika pięć samochodów, a w ubiegłym roku złodzieje ukradli ponad 2 tys. aut. Według danych policji coraz więcej kradzieży dotyczy aut klasy premium, bo nowoczesne samochody ponoć ukraść najłatwiej. Dlatego warto chronić auto pod skrzydłami systemów Konsalnet.

Firma Konsalnet jest bardzo skuteczna w odzyskiwaniu aut marki premium. Jest to możliwe dzięki specjalistycznym zabezpieczeniom typu Mobisat Monitoring. Konsalnet odebra sygnał alarmowy z tego właśnie systemu i natychmiast rozpoczyna interwencję zgodnie z procedurami Konsalnet. Pojazdy zaczynają być śledzone, aż do miejsca zatrzymania, a następnie gdy zostają odzyskane i przekazane właścicielom. W takich przypadkach ważna jest komunikacja pomiędzy centrum monitorowania Konsalnet, załogą Grupy Interwencyjnej i Policją. Potwierdzenie działań Konsalnet zwarte jest w oficjalnych podziękowaniach, jakie można znaleźć na stronie internetowej Konsalnet.

Dowiedzmy się więcej o tym systemie: Mobisat Monitoring — przeznaczony jest do ochrony przed kradzieżą samochodów osobowych i ciężarowych oraz maszyn. System zapewnia ochronę i informuje o próbie kradzieży lub włamania poprzez sygnał alarmowy, który jest wysyłany z autoalarmu lub czujnika grawitacyjnego, a następnie przesyłany jest z pojazdu do Centrum Monitoringu firmy Konsalnet. Po pozytywnej weryfikacji alarmu kontaktujemy się naszymi siłami szybkiego reagowania w celu podjęcia interwencji. Centrum Monitoringu firmy Konsalnet może zdalnie zablokować możliwość uruchomienia pojazdu. Dla bezpieczeństwa Klient identyfikowany jest w Centrum Operacyjnym za pomocą indywidualnie przyznanego kodu pojazdu oraz hasła.

Kolejną skuteczną usługą do ochrony auta jest ACTIVE SAFE. Usługa przeznaczona przede wszystkim do ochrony samochodów klasy premium. System przewiduje ochronę przed odholowaniem, integracje z alarmem pojazdu oraz zakładanie zdalnej blokady. Dodatkowo wyposażony jest w immobiliser do automatycznej weryfikacji obecności właściciela pojazdu.

Nie zapominajmy też o monitoring samochodu, który jest nie do zagłuszenia i cieszy się dużą skutecznością wśród znawców tematu.  Najnowszy system monitoringu pojazdów Konsalnet jest oparty o radiową lokalizację (Radiowa Lokalizacja Obiektu Mobilnego), dzięki czemu zagłuszenie go jest praktycznie niemożliwe.  Lokalizacja pojazdu możliwa jest w dowolnym miejscu na terenie całego kraju. System monitoringu działa również w garażach, podziemiach oraz stalowych kontenerach.

 

Więcej na konsalnet.pl