Home AGD Winiarki po raz pierwszy w ofercie polskiego producenta

Winiarki po raz pierwszy w ofercie polskiego producenta

Dla wszystkich miłośników wyszukanych trunków, zwłaszcza wina, polski producent AGD z Wronek – marka Amica ma dobrą wiadomość. Od niedawna na rynku znaleźć można chłodziarki do wina, które stały się dopełnieniem oferowanych przez producenta urządzeń. 

Wino cieszy się coraz większym uznaniem wśród Polaków. W odpowiedzi na ten trend oraz potrzeby konsumentów Amica wprowadza do sprzedaży chłodziarki do wina, które znajdą swoje miejsce w każdej kuchni. Winiarki to już nie tylko standardowe wyposażenie restauracji czy element wystroju w domach należących do koneserów.

Winiarki, czyli chłodziarki do wina – skąd popularność?

Winiarki, czyli specjalistyczne chłodziarki do przechowywania i dojrzewania wina, to urządzenia, które dużą popularnością cieszą się m.in. we Francji i wielu innych państwach Europy Zachodniej i Południowej. Mieszkańcy tych krajów znani są ze swojego zamiłowania do wina, a co za tym idzie, szczególną wagę przykładają do jego przechowywania. Smak wina zależy nie tylko od tego, z jakiego szczepu czy regionu pochodzi, ale od odpowiedniej temperatury, wilgotności czy kontaktu z korkiem. Do tej pory na polskim rynku dominowały urządzenia rekomendowane odbiorcom profesjonalnym, drogie i charakteryzujące się bardzo dużą pojemnością oraz rozmiarem uniemożliwiającym korzystanie z nich w warunkach domowych. Amica korzystając ze swojego doświadczenia i wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom, zaprojektowała zupełnie nowe urządzenia dedykowane dla użytkowników indywidualnych. Chłodziarki do wina WCF1K15B7.1 (1179024) oraz WCB1K54B24.1 (1179026) pozwolą przechować odpowiednio 7 lub 24 butelki wina i doskonale wkomponują się w każdą kuchnię.

– W ostatnich latach coraz więcej naszych klientów w Polsce pytało, czy Amica wprowadzi do swojej oferty nową kategorię produktów, jaką w naszym kraju są chłodziarki do wina, praktyczne i odpowiednie dla klientów indywidualnych. Jako Grupa mamy spore doświadczenie w sprzedaży tego typu urządzeń na wybranych rynkach, w tym we Francji, która od zawsze wyznacza trendy dla światowego rynku winiarskiego – mówi Jacek Rutkowski, prezes zarządu Grupy Amica.

Pierwszym winiarkom sygnowanym logotypem marki Amica klienci mogli przyglądać się podczas zeszłorocznych targów Warsaw Home. Zobacz, jak wyglądają  one w zabudowie meblowej, a także jak prezentują się w zestawieniu z innymi urządzeniami AGD.

Amica: winiarki w Polsce nowością, ale sprzedaż w innych krajach rośnie

Tylko w 2018 roku Grupa Amica sprzedała na rynkach zagranicznych blisko 65 tysięcy winiarek. Znaczna część trafiła do najbardziej wymagających klientów we Francji i Wielkiej Brytanii, co pokazuje wysokie kompetencje polskiego producenta AGD w tym segmencie. Doświadczenia zebrane w poprzednich latach Amica chce przełożyć na rozwój produktów i sprzedaży w Polsce.

– Podczas prac nad nowymi produktami do zabudowy uznaliśmy, że nadszedł czas, żeby chłodziarki do wina wprowadzić do oferty także w Polsce. Jestem przekonany, że nowe winiarki marki Amica znajdą wielu zadowolonych użytkowników i pozwolą przechowywać wysokiej klasy wina w najlepszych możliwych warunkach – dodaje Jacek Rutkowski.

Funkcjonalność – w co wyposażone są urządzenia i jak dbają o wino?

Winiarki Amica wyposażone są w VinoOptima System™, co oznacza, że gwarantują zawsze właściwe warunki przechowywania dla różnych typów win. Dzięki elektronicznej regulacji temperatury w urządzeniach mogą być przechowywane trunki różnego rodzaju. Zakres regulacji temperatury wynosi od 5 do 20°C.  Zdaniem ekspertów wina białe, w zależności od rodzaju, powinny być przed podaniem schłodzone do temperatury 8-12°C, a czerwone 10-18°C. Nowe chłodziarki marki Amica umożliwiają także długotrwałe przechowywanie wysokiej klasy win w optymalnych warunkach, które do tej pory były zarezerwowane dla urządzeń produkowanych z myślą o profesjonalistach.

Dzięki przyciemnianej szybie anty-UV i oświetleniu LED, które nie emituje niekorzystnego dla wina światła i ciepła, wino w pełni zachowa smak, a butelki umieszczone w chłodziarce będą  elegancko się prezentować. Urządzenie wyposażono także w system, który zadba o równomierną, optymalną wilgotność w jego wnętrzu.

Oprócz wielu użytecznych funkcji, urządzenia te posiadają także ogromne walory estetyczne i wpisują się w najnowsze trendy w dziedzinie wzornictwa. Na zastosowany w chłodziarkach Amica ComfortUse System™ składają się rozwiązania takie jak drewniane półki, które niwelują szkodliwe dla wina wibracje, dodając chłodziarce subtelnej wytworności poprzez połączenie elementów natury i technologii. Użyteczność sprzętu podkreślają drzwi przestawne, które gwarantują wygodę użytkowania zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych, zaś specjalna konstrukcja kompresora i wentylatora zapewni cichą pracę oraz spokój domowników, szczególnie ważny, gdy winiarka znajduje się w otwartej kuchni, połączonej z salonem.

– Rynek artykułów gospodarstwa domowego w Polsce bardzo się zmienia. Tylko w ostatnich 20 latach w naszych domach zagościły na dobre takie urządzenia jak okapy czy zmywarki. Kolejną rewolucją w domowych kuchniach był ogromny wzrost sprzedaży oddzielnych płyt grzejnych i piekarników do zabudowy, których funkcje przez wiele lat skupiały się w jednym urządzeniu – kuchni wolnostojącej. W segmencie pralnictwa powoli, ale systematycznie, rośnie zainteresowanie klientów suszarkami i pralko-suszarkami, które praktycznie nie istniały w świadomości użytkowników. W ocenie zarządu Grupy Amica, kolejną kategorią, która znacząco zyska na popularności w najbliższych latach, w Polsce są chłodziarki do wina dla klientów indywidualnych. Stanie się to m.in. z tego powodu, że nasz kraj jest jednym z najlepiej rozwijających się rynków w Europie jeżeli chodzi o sprzedaż wina – mówi Tomasz Pietrzyk, PR manager Grupy Amica.