Home AGD Pralki Whirlpool dla niewidomych

Pralki Whirlpool dla niewidomych

Marka Whirlpool przy współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych wprowadza na rynek specjalną nakładkę, dzięki której korzystanie z pralki przez osoby niewidome lub słabowidzące stanie się zdecydowanie prostsze.

Postęp technologiczny sprawia, że coraz więcej pralek wyposażonych jest w dodatkowe funkcje, a co za tym idzie, w rozbudowane panele sterowania. Duży wybór programów piorących nie może być jednak w pełni wykorzystany przez osoby niewidome. Obsługa nowoczesnych pralek sprawia bowiem duży problem zarówno niewidomym jak i osobom tracącym wzrok.Z myślą o nich marka Whirlpool wraz z Polskim Związkiem Niewidomych przygotowała wyjątkową nakładkę, która pozwoli na samodzielne korzystanie ze wszystkich możliwości, jakie dają te urządzenia.

Nakładka jest przeźroczysta i ma kształt prostokąta wielkości panelu programatora z wyciętym otworem na pokrętło. Na brzegach otworu umieszczone są wypukłe oznaczenia. Nakładkę nakleja się na panel, a oznaczenia na brzegach pozwalają ustawić pokrętło na właściwym programie. Rozwiązanie jest uniwersalne i może być zastosowane w większości modeli pralek Whirlpool i Polar. Szczegółowy opis działania przedstawiony jest w specjalnie przygotowanej instrukcji obsługi. Niebywałą zaletą nakładki jest również to, że nie przeszkadza ona w korzystaniu z urządzenia innym domownikom, ponieważ nie zasłania nazw programów.

źródło: Whirlpool Polska