Home AGD Polski, mocny akcent na IFA, czyli wyjątkowe innowacje od marki Amica

Polski, mocny akcent na IFA, czyli wyjątkowe innowacje od marki Amica

Podczas tegorocznej edycji największych targów elektroniki użytkowej  w Europie – IFA 2018, zaprezentowano kilka wyjątkowych innowacji. Jedne z najciekawszych, zwłaszcza w segmencie urządzeń kuchennych, odkryliśmy na stoisku marki Amica. To cieszy, że polskie rozwiązania wyznaczają trendy rynkowe.

Producent z Wronek, zmieniając niedawno komunikację na prokonsumencką Amica . For living, oferuje sprzęty, które realnie wpływają na ich praktyczne wykorzystanie i łatwość obsługi.
Całościowa zmiana strategii komunikacji marki, jaką właśnie przeprowadzamy, dotyczy wielu płaszczyzn, na jakich komunikujemy się z naszymi odbiorcami. Nowy logotyp to jedna ze zmian, jaką wdrażamy, kierując się wnioskami ze wspomnianych badań. W Amice wychodzimy z założenia, że to człowiek stanowi centrum i wokół niego maja się ogniskować urządzenia i rozwiązania, które ułatwią życie i pomogą w codziennych czynnościach. Nasz odświeżony logotyp i cała komunikacja zewnętrzna, oparta o użytkowanie naszych produktów przez realnych użytkowników, mają na celu podkreślenie funkcjonalności sprzętów, które oferujemy w sprzedaży. Cieszę się, że pierwszy raz na szeroką skalę możemy zaprezentować nowe logo i podejście marki właśnie podczas targów IFA w Berlinie, które traktujemy jako najważniejsze wydarzenie dla firmy w skali całego roku – dodaje Piotr Skubel.

Stworzono więc linię X-type, która na podstawie kompleksowych badań rynkowych – w tym badań etnograficznych, miała odpowiadać na potrzeby klientów. Wyniki wielkiego testu użytkowania, pozwoliły Amice zdefiniować potrzeby klientów i sprawdzić, z których funkcji korzystają najchętniej. Na ponad 450 metrów kwadratowych, zaprezentowano pełen przekrój oferty, od grzejnictwa w którym Amica na polskim rynku przoduje, po chłodnictwo i pralnictwo. Nie zabrakło także oferty małego AGD (Small Domestic Appliances).

Innowacje AGD od polskiej marki

Podczas kolejnej już obecności na berlińskich targach, Amica udowodniła, że jest marką nowoczesną i nie boi się technicznych wyzwań. Zaprezentowała m.in. okap sterowany gestem – funkcja ma przyczynić się nie tylko do łatwego i intuicyjnego sterowania urządzeniem, ale także zapewnić mniej sprzątania i brak uciążliwych śladów palców na froncie. Wystarczy przyłożyć dłoń do czujnika przy panelu sterowania i delikatnie przesuwać rękę w prawo bądź lewo, by zmienić tryb pracy, włączyć oświetlenie czy wyłączyć urządzenie.

Dodatkowo, w okapie zaimplementowano system zasysania krawędziowego FrameON, który odprowadza opary także przez szczeliny umieszczone wokół przedniej szyby, dzięki czemu są one pobierane z większego obszaru, stając się skuteczniejszą bronią w walce z oparami kuchennymi. Okap jest wówczas skuteczniejszy, ale i cichszy. Dla wszystkich tych, dla których istotne jest czyste i bezpieczne dla zdrowia powietrze w kuchni, Amica zaprojektowała także okap z jonizatorem, który rozłoży związki alergiczne.

Paweł Kujawski – manager ds. biznesu międzynarodowego i działu sprzedaży eksportowej, podczas prezentacji najnowszych okapów z funkcją sterowania gestem.

Innym, intuicyjnym ułatwieniem zaprezentowanym podczas IFA 2018 jest system OpenUp! zastosowany w najnowszych piekarnikach. Amica umieściła w uchwycie piekarnika czujnik, który po delikatnym dotknięciu, zwalnia samoczynnie zawiasy i otwiera drzwi. Praktyczne rozwiązanie zastosowano w celu ułatwienia otwierania drzwi, na przykład kiedy użytkownik ma zajęte ręce. W praktyce piekarnik można otworzyć łokciem,  a nawet opuszkiem palca. Sensor jest wyjątkowo dokładny i działa delikatnie. Adnotacja dla rodziców czy posiadaczy czteronożnych pupili: jeśli bolimy się, że niepożądani mogą skorzystać z możliwości najnowszych piekarników X-type, Amica rozwiewa wątpliwości. Dzięki odpowiedniemu systemowi zabezpieczeń, użytkownik sam może ustawić i wybrać czy funkcja ma działać, czy jednak ma pozostać nieaktywna.

Agnieszka Pilarczyk, product manager marki Amica opowiedziała o funkcjonalności nowych urządzeń do zabudowy X-type.

Zaprezentowane wzornictwo piekarników podąża za aktualnymi trendami – konsumenci mają do wyboru połączenie stali nierdzewnej z czarnym szkłem, a także wersję całkowicie czarną lub białą.

Automatyczne dozowanie detergentów oraz para wodna

Techniczne ulepszenia nie ominęły segmentu prania i suszenia. Na ekspozycji firmy, mogliśmy przyglądać się pięknie zabudowanej strefie, w której błyszczały najnowsze pralki i suszarki z serii DreamWash. Zaprezentowane w zeszłym roku, zrobiły one na klientach i partnerach biznesowych Amiki duże wrażenie. Zaprojektowanie i wprowadzenie na rynek produktów tej linii, to z pewnością dobry krok naprzód, tak pod kątem jakości technicznej sprzętów, jak i funkcjonalności. Producent nie tylko postawił na parę wodną, dołączoną do większości programów prania, ale także na automatyczne dozowanie, które tak bardzo zaciekawia nowoczesnych konsumentów. Oprócz tego design – po zestawieniu w słupku czy obok siebie obu modeli, strefa prania bądź garderoba wyglądają zjawiskowo.

W trosce o czyste naczynia

Chyba każdy wie, jak irytujący może być nieskutecznie działający sprzęt, zwłaszcza zmywarka, która nie domywa naczyń. Amica konfrontuje się z problemem i implementuje w nowych zmywarkach funkcję PerfectWash, czyli innowacyjne ramię natryskowe, którego połowa obraca się wokół własnej osi. Umieszczono je w górnym koszu, dzięki temu woda dociera w każdy zakamarek komory zmywania.

Zaprezentowane na stoisku zmywarki z funkcją PerfectWash, zostały wyposażone także w inne, dobrze znane z poprzednich modeli funkcjonalności – mowa m.in. o silniku LogicDrive 2.0., trzeciej szufladzie MaxiSpace3, suszeniu TurboDrying, a także klasie efektywności energetycznej A+++.

Amica radzi: jeśli kochamy wino, zadbajmy o nie

Jesteśmy coraz bardziej światowi, podróżujemy, odkrywamy nowe smaki i potrawy. Kosztujemy też wina z całego świata i doceniamy jakość dobrze przechowywanych butelek. Potwierdza to Amica, która pierwszy raz w historii postanowiła wprowadzić do oferty winiarki. Chłodziarki do wina optymalnie dbają o jakość trunku, zapewniając odpowiednią wilgotność, brak promieni UV czy wyjątkowo ważną temperaturę chłodzenia. W tej chwili produkt ten cieszy się dużą popularnością w krajach takich jak Francja i Anglia, ale w ocenie zarządu grupy Amica jest to kategoria, która może generować znaczne wzrosty sprzedaży w najbliższych latach.

Oferowane przez markę Amica modele, będą też spójnym uzupełnieniem całej kolekcji X-type, tworząc piękny set urządzeń, obok kuchenki mikrofalowej, piekarnika kompaktowego czy parowego, a także szuflady do podgrzewania talerzy i filiżanek.

Amica oferuje modele w różnych wariantach: dostępne są winiarki podblatowe, wolnostojące oraz do zabudowy, wpisujące się swoim designem w najnowsze trendy w dziedzinie wzornictwa. Chłodziarki do wina wyposażone są choćby w Amica VinoOptima System™ gwarantujący zawsze właściwe warunki przechowywania dla różnych rodzajów trunku. Dzięki strefom z elektroniczną regulacją temperatury, w urządzeniach mogą być przechowywane różne rodzaje win.

Lodówki – łatwe zarządzanie przestrzenią

W ofercie producenta znalazły się lodówki – wśród najnowszych te z serii X-type. Producent zastosował w nich rozwiązanie nazwane Amica SpaceManagement System – kolorowe szuflady ze specjalnym nadrukiem to ułatwienie organizacji produktów w zamrażalce: szara przeznaczona jest na mrożonki z owoców i warzyw, a także lody, grafitowa na pierogi, frytki, pizzę i zamrożony chleb, natomiast czerwona na mięso oraz ryby. Funkcjonalność pomaga utrzymać porządek w części mrożącej i w sposób intuicyjny odnaleźć poszczególne produkty. W lodówkach znajdziemy także bambusową dwustronną deskę do wina i serów, a także ruchome pudełko SnackBox, idealne jako pojemnik na przekąski.

Katarzyna Sprawka – młodszy manager sprzedaży opowiedziała nie tylko o nowych lodówkach do zabudowy X-type, ale także o modelach wolnostojących z filtrem antyzapachowym FreshOn i systemem Total NoFrost.


Małe AGD nie tak spektakularne, ale wyjątkowo ładne i praktyczne

– Segment małego AGD ma być skuteczny w działaniu, nie trzeba dodawać do niego dodatkowych, niepotrzebnych bajerów – takie opinie słyszałam od wielu firm, potwierdziła to także marka Amica. Podczas tegorocznych targów w Berlinie, prezentowane przez Amicę sprzęty drobne oprócz użytecznych funkcji, cieszyły także oko wyjątkowo stylistyczną ich formą.

Potwierdza to choćby najnowszy czajnik KF 4041 o pojemności 1,7 l.  Obrotowa podstawa podstawa 360⁰, płaski element grzejny, filtr antywapienny czy kontroler Otter, zapewniający bezpieczeństwo użytkowania, ale także oszczędność czasu i pieniędzy, to funkcje bazowe. Główną zaletą jest jednak wygląd retro, który wpisuje się zarówno w nowoczesne wnętrza, ale także w te stylizowane na styl rustykalny.

Pokazano także m.in. nowy parowar PT 4041, dzięki któremu przygotowanie pysznego, niskokalorycznego i pełnego cennych wartości odżywczych posiłku jeszcze nigdy nie było tak proste.  Z łatwością ugotujemy w nim jednocześnie warzywa, mięso, jak i ryż.

Oprócz tego, ciekawym uzupełnieniem dopracowanego stoiska były kolorowe odkurzacze. Dostępne w kilku wariantach kolorystyki, mimo nietuzinkowego wyglądu, mają zapewnić intuicyjną obsługę oraz skuteczność w działaniu.