Home AGD Najbardziej funkcjonalna kuchnia targów, czyli Peka na 4DD

Najbardziej funkcjonalna kuchnia targów, czyli Peka na 4DD

Po raz kolejny 4 dni międzynarodowych targów 4 Design Days przyciągnęły tysiące zwiedzających, którzy zapragnęli zobaczyć, jak wyglądają dziś funkcjonalne wnętrza salonu i kuchni. Wśród ponad 300 wystawców nie mogło zabraknąć znanej marki Peka, która udowodniła, że nawet mała kuchnia zdoła pomieścić wiele produktów. Wystarczy tylko przemyślany i funkcjonalny system przechowywania. A co nowego zaprezentowała firma na katowickich targach designu?

Firma Peka, jako czołowy producent systemów ergonomicznego przechowywania w kuchni, po raz kolejny w swojej historii zawitała do Katowic, aby podzielić się swoim doświadczeniem w tej dziedzinie. Przedstawiciele firmy doradzali, które z rozwiązań pozwalają na największą swobodę w przechowywaniu produktów, które zaś są idealne dla mniejszych szafek. Nie zabrakło rad, dotyczących oferowanych rozwiązań Peka dla przestronnych kuchni czy salonów, które dziś stają się coraz częściej połączone.

W rozmowie portalu BiznesTuba.pl z Anitą Łopatką, marketing manager firmy Peka dowiadujemy się, że dzisiaj kuchnie otwierają się na salon, stąd warto stawiać na rozwiązania estetyczne, ale i praktyczne. – Ważna jest ergonomia w kuchni, ale także przestronne przechowywanie produktów. Liczy się także to, aby systemy mebli były zamontowane w sposób przemyślany, np. aby obok lodówki znalazła się pojemna spiżarnia, najlepiej w takiej formie, aby produkty były jak najbardziej widoczne. Dużo mówi się także o modnych wykończeniach – drewna czy stali, najlepiej w kolorze antracytu – dodaje Anita Łopatka, która o trendach i funkcjonalnym wyposażeniu kuchni opowiedziała podczas niedzielnego panelu dla publiczności.

W panelu „Funkcjonalne meble kuchenne” wzięły udział Małgorzata Błaszczak, projektantka z Vigo Meble Kuchenne oraz Anita Łopatka, marketing manager w Peka.

Anita Łopatka, marketing manager marki Peka

Licznie odwiedzający stoisko marki Peka partnerzy biznesowi i goście mogli poznać także rynkowe trendy w kolorystyce mebli oraz akcesoriów. Wśród nich antracyt, który obecny był z wielu rozwiązaniach producenta, np. w eleganckiej linii półek Fioro wykończonych dodatkowo drewnem. Modny antracytowy kolor dominował także w wykończeniu najnowszych szuflad marki Grass, dystrybuowanych przez Pekę. Duże zainteresowanie zrobił na zwiedzających targi system Tandem Side, który jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym wykorzystać dodatkową przestrzeń do przechowywania produktów na drzwiach szafki. Tutaj Peka wyszła klientom naprzeciw, bowiem Tandem Side można swobodnie personalizować – stelaże i kosze można regulować pod kątem wysokości, dostosowując je także do przechowywanych produktów.

Nie zabrakło rynkowych innowacji, m.in. systemu firmy Oeko – FreezyBoy, czyli rozwiązania pozwalającego na długoterminowe przechowywanie odpadków organicznych. Dzięki wykorzystaniu ujemnej temperatury -5 °C, rozwiązanie zapobiega nieprzyjemnym zapachom oraz rozwojowi muszek „owocówek”. FreezyBoy pozwala na przechowywanie odpadków nawet przez kilka tygodni, zatrzymując tym samym proces ich rozkładu. Urządzenie może być używane samodzielnie lub zainstalowane jako kompletny system do sortowania odpadków Oekouniversal. Wyłącznym dystrybutorem tych produktów w Polsce jest właśnie firma Peka.

4 Design Days można z pewnością uznać za święto architektury, designu i wyposażenia wnętrz. Przez cztery dni najwięksi projektanci zaprezentowali swoje produkty i usługi, aby zainspirować klientów pomysłami, ale także niestandardowymi rozwiązaniami. Tegoroczne targi odbywały się w dniach: 24-27 stycznia w MCK i katowickiej hali Spodek. Pierwsze dni poświęcone były spotkaniom dla profesjonalistów i branży, podczas kolejnych dni targi były otwarte dla publiczności.

MS/BiznesTuba, foto: Kamil Drabek