Home AGD Kuchnia dla każdego, czyli jakie wzornictwo podoba się Polakom?

Kuchnia dla każdego, czyli jakie wzornictwo podoba się Polakom?

Ciężko jest określić jeden styl kuchni, który dominuje wśród klientów. Jedno jest pewne – trendy zmieniają się i… powracają. Przykładem może być styl retro, który podbijał salony na przestrzeni lat 50–60 XX. wieku, a dziś chętnie wybierany jest do biur, ale także do kuchni nietuzinkowych, jako dekoracja wnętrza.

Analizując ofertę rynku meblarskiego, ale i producentów AGD, można dojść do wniosku, że aktualne trendy to jedno, ale drugie to przede wszystkim indywidualne gusta klientów. Kiedy dla jednych, modny minimalizm to „must-have” danego sezonu, dla innych odejście od wiodących trendów to jedyny słuszny wybór. Dla tych drugich oferowane są więc rozwiązania klasyczne, prowansalskie, ale także projekty bardziej odważne – takie, jak kolorowe fronty mebli czy kontrastujące z nimi kolorowe AGD.

Trendy 2018 – co jest dziś modne?

Przede wszystkim lekka konstrukcja mebli. Powoli odchodzi się (częściowo lub całkowicie) od ciężkich frontów na całą wysokość kuchni, w zamian stosując np. otwarte lekkie szafy z półkami na książki, talerze czy słoiki. Coraz chętniej stosowane są też ażury, ciepłe barwy oraz dodatki. A te chętnie zostają wykorzystane w formie drewna czy innych materiałów naturalnych. Duże znaczenie ma więc natura – nawet ta imitowana (blaty, meble, dodatki) i zastosowanie kwiatów oraz ziół – elementy te dodają rodzinnego klimatu. W tym sezonie modne jest zastosowanie także stalowych form projektowych, nie tylko w postaci dodatku, ale np. frontu – mebli czy samego AGD. W połączeniu ze szkłem (białym lub czarnym) można wtedy uzyskać bardzo nowoczesny wygląd pomieszczenia. Nadal duże znaczenie mają barwy ciemne – do niedawna matowe meble, a także wnętrza białe.

 

Studio Ewro Rawicz KUCHNIA Z CHARAKTEREM

Studio Ewro Rawicz, fot. Max Kuchnie

Senso Kitchens – Traffic – 97th West Street, fot. BRW

Fot. Peka, SmartCube

W AGD panuje nowoczesność i troska o detal, także funkcjonalny

W tym stylu projektowane jest także AGD, które podążając za trendami meblarskimi, jest nie tylko częścią wnętrza, ale wielokrotnie staje się centralnym punktem dekoracyjnym kuchennego frontu. Dla przykładu, podczas tegorocznych targów IFA 2018 w większości zaprezentowano goszczące już na stałe w naszych domach style nowoczesne. Takie marki jak choćby Bosch, Siemiens, Amica, Electrolux, Samsung czy Gorenje pokazały, że design ma być nowoczesny, ale i funkcjonalny – chętnie wykorzystano ciemne barwy szklanych (zimnych) frontów z dodatkami stali, na której nie pojawią się już odciski palców. A stal przecież to jeden z najszlachetniejszych materiałów dekoracyjnych – może być barwiona, może mieć także powierzchnię matową, błyszczącą, może być także szlifowana. Idealnie komponuje się we wnętrzach surowych, ale i przytulnych.

W większości, najnowsze premiery linii wzorniczych nawiązywały projektem do ponadczasowego minimalizmu. Zadbano także o detale. Ową troskę o detal zaprezentował choćby polski producent, który podążając za uwagami i gustami klientów, stworzył serię X-type w trzech wersjach kolorystycznych.

– 70 lat doświadczeń pozwala nam dostrzec, jak ewoluuje sposób korzystania z urządzeń dużego AGD w każdym kolejnym pokoleniu. Znamy oczekiwania konsumentów wobec sprzętu AGD, a wnioski z tego, jak zmieniają się ich potrzeby, przekuwamy w innowacje. Uznaliśmy, że nadszedł moment na kolejny duży krok w rozwoju naszej oferty. Chcemy, żeby nasze nowe produkty były idealną odpowiedzią na potrzeby dzisiejszych klientów. Ich świadomość, gusta i zdefiniowane potrzeby są dużym wyzwaniem dla projektantów i producentów sprzętu. Za nami długie miesiące obserwacji, zbierania materiałów, analiz i wyciągania wniosków. Czas doskonalenia pomysłów, modernizacji, poszukiwań nowych rozwiązań i wdrażania nowoczesnych technologii. Wszystko z myślą o tym, by każdego dnia i na każdym kroku skutecznie ułatwiać życie konsumentom. (…) Najnowsza linia Amica X-type, zastosowane w niej i stworzone z myślą o klientach rozwiązania, są owocem zebranych przez nas doświadczeń – mówił Piotr Skubel, prezes spółki Amica Handel i Marketing i wiceprezes Grupy Amica.

Fot. Amica, linia X-type

Sterowanie gestem, zasysanie krawędziowe FrameOn czy wydajna praca – to tylko niektóre z zalet najnowszych okapów marki Amica.

Amica w najnowszej linii postawiła także na wyjątkowo funkcjonalne rozwiązania: światowa innowacja w otwieraniu piekarnika OpenUp! pozwala w sposób automatyczny otworzyć drzwi – wystarczy delikatny dotyk uchwytu. Automatykę w działaniu, która także ma ułatwić codzienną obsługę sprzętu, zastosowano w najnowszych okapach. Bez żadnego pilota i bez dotykania – ystarczy ruch dłoni do uruchomienia okapu, zmiany mocy czy włączenia światła. Co ważne, sterowanie gestem to także mniej sprzątania (konsument nie dotyka bowiem panelu sterowania i zostawia odcisków palców na froncie).

 

Zobacz poniższy film, w którym zaprezentowaliśmy, jak działają najnowsze rozwiązanie serii X-type w praktyce. Zerknij przy okazji, jak wypadli inni producenci AGD podczas największych targów elektroniki użytkowej IFA 2018.

Fot. Amica

Dla klientów chcących jednak wyróżnić się, producenci oferują dziś ciekawe dodatki – małe AGD w nieszablonowych kształtach czy też kolorowe lodówki retro. Modele w wersji chłodziarkozamrażarki z komorą mrożenia na dole lub góry dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych. Stanowią więc idealną pozycję zakupową dla osób, które nie lubią nudy w pomieszczeniu i chcą nadać swojej kuchni niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowo, można też zastosować wymieniać fronty lodówek lub projektować je indywidualnie.