Home AGD IFA: przed nami najnowsze premiery AGD-RTV

IFA: przed nami najnowsze premiery AGD-RTV

Jak co roku, początek września zachęca wszystkich zainteresowanych nowoczesną technologią do odwiedzenia Berlina – to właśnie tutaj setki tysięcy gości, w przeważającej części spoza Niemiec, odwiedzają największe w Europie, międzynarodowe targi IFA.

Na imprezie pojawiają się najwięksi gracze z sektora wyposażenia technicznego domu – nowoczesne telewizory, ultrainnowacyjne smartfony, aparaty najnowszej generacji, roboty monitorujące sen czy symulujące rozwój naszych mięśni oraz nietuzinkowy sprzęt gospodarstwa domowego, który już niebawem wyręczy nas w niemal wszystkich czynnościach domowych.
A prezentują je czołowi producenci – SONY, Panasonic, Bang & Olufsen, Dell, ACER, ASUS, Amazon Alexa, LG, Samsung, Amica, Candy i Hoover, BSH (Bosch, Siemens), AEG i Electrolux, Beurer, Beko, Gorenje, De’Longhi, Krups, JURA, Miele i inni.

Tegoroczne targi skupione są przede wszystkim na udoskonalaniu jakości – np. w przypadku telewizorów – obrazu. Hasło przewodnie tegorocznej imprezy to 8K. Modele o wyjątkowej rozdzielczości pokazała m.in. firma Sharp, Samsung, Panasonic czy LG.

AGD coraz „inteligentniejsze”
Smart Home stanie się wiodącym kierunkiem, za którym podążają najważniejsi gracze rynku AGD. Ukazane sprzęty w obszarze Home Appliances@IFA mogą naprawde sporo – zdalne sterowanie, optymalizacja kosztów eksploatacji (energii elektrycznej, wody czy gazu), ale też wyjątkowe wzornictwo i mnóstwo stylizowanych podświetleń, to najtrafniejszy ich opis. Producenci ścigają się we wprowadzaniu coraz to bardziej ekonomicznych modeli, już nie w klasie A+++, ale A+++ – 50, a nawet 80 procent!
Nie można nie wspomnieć o sztucznej inteligencji, która stosowana jest w sprzęcie kuchennym czy nawet robotach odkurzających.

Nie mniej ważne pozostają użyteczne funkcje, na które postawił np. polski producent. Marka Amica zaprezentowała nową linię do zabudowy, która została zaprojektowana m.in. na podstawie kompleksowych badań rynkowych – w tym badań etnograficznych, które pozwalają precyzyjnie definiować potrzeby i oczekiwania klientów poprzez ich obserwowanie w trakcie realnego korzystania z produktów. Wśród prezentowanych nowości do zabudowy znajdą się m.in. piekarniki, piekarniki parowe, kuchnie mikrofalowe, winiarki (chłodziarki do wina), okapy i lodówki do zabudowy. Jako lider w produkcji sprzętu grzejnego, Amica zaprezentuje także szeroką ofertę różnorodnych płyt grzejnych i kuchni wolnostojących, które sprzedaje z powodzeniem już od 1957 r., stale rozwijając asortyment.