Home AGD Amica z Oscarem Wzornictwa-Red Dot Award 2015

Amica z Oscarem Wzornictwa-Red Dot Award 2015

Rok 2015 jest dla Polski wyjątkowy – otrzymujemy najbardziej prestiżowe nagrody, o które ubiega się cały świat. Po Oskarze dla filmu Ida, o którym słyszał niemal każdy w naszym kraju, przyszedł czas na najbardziej prestiżowe nagrody w świecie wzornictwa – nagrody Red Dot przyznawane corocznie przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen najlepszym markom i produktom na świecie. 

Amica zdobyła nagrodę Red Dot w jubileuszowej, sześćdziesiątej edycji konkursu w kategorii Product Design 2015. Nagrodzone urządzenia z linii Amica IN konkurowały z niemal 5000 zgłoszonych produktów z 56 krajów.

Red Dot Award to bez wątpienia Oscar Wzornictwa. Co roku do konkursu zgłaszane są najlepsze produkty na świecie. Tym bardziej cieszy nas, że już trzeci raz otrzymaliśmy to najwyższe w świecie designu wyróżnienie  mówi Krzysztof Rutkowski, Marketing Manager odpowiedzialny za markę Amica. Nagroda Red Dot w kategorii Product Design 2015 potwierdza, że nasza nowa, ekskluzywna linia sprzętów AGD należy do ścisłej światowej czołówki, a produkty z linii Amica IN są doskonałym wyborem dla świadomych i wymagających klientów.

Polska premiera nowej, ekskluzywnej linii Amica IN będzie miała miejsce w maju bieżącego roku. Nowe urządzenia są nie tylko wyjątkowe pod kątem doznań estetycznych. Na uwagę zasługuję też fakt, że są wyposażone w technologię, dzięki której sprzęt łączy się w ekosystem inteligentnych urządzeń wzajemnie ze sobą komunikujących. Jest to odpowiedź rodzimego producenta na światowy trend internet rzeczy.

Nagrody Red Dot w kategorii Product Design przyznawane są od 1954 roku. Jury, w którego skład wchodzą najbardziej znani projektanci, cenieni profesorowie oraz dziennikarze branżowi z 25 krajów wybierają najlepsze produkty, wyróżniające się innowacyjnością oraz najwyższymi standardami wzorniczymi. Zwycięskie produkty prezentowane są w specjalnym katalogu Red Dot Design Yearbook oraz w Muzeum Red Dot Design w Essen.

W tym roku wyróżniono serię produktów z linii Amica IN, co podkreśla wysoki poziom polskich projektów oraz rozwiązań inżynierskich.

źródło: biuro prasowe Amica Wronki S.A.