Home Wydawnictwa Jak przetrwać w zmieniającym się świecie?

Jak przetrwać w zmieniającym się świecie?

„Świat przyszłości” – jak następna fala innowacji wpłynie na gospodarkę, biznes i nas samych, Alec Ross. Jeśli chcesz wiedzieć , jak przetrwać i dobrze prosperować w szybko zmieniającym się dzisiaj świecie – warto przeczytać tę książkę.

Jej autor dostrzega prawidłowości zachodzące w chaosie w jakim żyjemy i pokazuje drogę wiodącą naprzód. Ross jest jednym z czołowych amerykańskich ekspertów w dziedzinie innowacji. Podczas pracy jako starszy doradca sekretarza stanu do spraw innowacji odbył podróż do 41 krajów w celu zbadania, jakie nowości pojawiają się na każdym z kontynentów. Od ośrodków, w których rozwijały się nowe firmy w Kenii, po laboratoria badawczo-rozwojowe w Korei Południowej – wszędzie mógł zobaczyć, co niesie przyszłość. Potwierdza to Walter Isaacson, autor książki  „Steve Jobs i Innowatorzy”.

 Jak możemy przygotować swoje dzieci – i siebie samych – do odnoszenia sukcesów w świecie robotyki, globalizacji i rynków rozwijających się dzięki cyfryzacji? W tej wartościowej książce Alec Ross analizuje, czego potrzeba, by nie tylko przetrwać, ale i dobrze prosperować. Przyszłość już nas dotyka, a Ross pokazuje, co zrobić, by było to ekscytujące, a nie przerażające.

W „Świecie przyszłości” autor pokazuje, jakie zmiany zajdą w najbliższych dziesięciu latach, i zwraca uwagę na najlepsze szanse na postęp, wyjaśniając przy tym, dlaczego różne kraje rozkwitają lub się duszą. Szczególną uwagę poświęca konkretnym dziedzinom, które w największym stopniu będą kształtować naszą gospodarczą przyszłość – robotyce, bezpieczeństwu informatycznemu, komercjalizacji genomiki, następnemu etapowi rozwoju dużych zbiorów danych i temu, jak w przyszłości technologia cyfrowa wpłynie na pieniądze i rynki.

W każdej z tych dziedzin Ross odnosi się do najtrudniejszych pytań:

Jak mamy się dostosować do zmieniającej się natury pracy?
Czy perspektywa cyberwojny doprowadzi do następnego wyścigu zbrojeń?
Jak ludzie z krajów rozwijających się mogą rozbudzić w sobie nadzieję, że dorównają Dolinie Krzemowej w tworzeniu własnych centrów innowacyjności?
I co powinni zrobić dzisiejsi rodzice, by przygotować swoje dzieci na nadejście jutra?

Ross łączy fabularną narrację z analizą ekonomiczną, zapewniając w ten sposób żywe i oparte na konkretach wyjaśnienie, w jaki sposób szerokie globalne trendy wpływają na nasze życie. Tworzy książkę bardzo ważną dla zrozumienia funkcjonowania świata – dzisiaj i jutro.

To lektura obowiązkowa dla ludzi biznesu w każdej branży.

wydawca: MT Biznes, Warszawa 2017

 

 

 

 

 

 

W materiale wykorzystaliśmy fragment recenzji z „New York Journal of Books”