Home Uncategorized Światowy Tydzień Przedsiębiorczości pod znakiem kobiet sukcesu

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości pod znakiem kobiet sukcesu

Połowa listopada była idealną okazją do pochylenia się nad tematem przedsiębiorczych kobiet. W ramach organizowanego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości nie zabrakło ciekawego spotkania z Polską Siecią Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet, która już po raz drugi zorganizowała w Polsce Women’s Entrepreneurship Day (WED).

Dzień Przedsiębiorczości Kobiet to wydarzenie, które odbywa się na całym świecie. W Polsce spotkanie te zostało zorganizowane już drugi raz, a sama inicjatywa promuje przedsiębiorczość wśród kobiet, mobilizując panie (ale i panów) do działania. Spotkanie WED jest też idealną okazją do tego, aby wymieniać się doświadczeniami miedzy gośćmi, aby rozmawiać i poznawać się. Nie bez kozery organizator wydarzenia – Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet – zadbał o ważny networking, będący fundamentem nowych kontaktów biznesowych.

Do Sali pod Kopułą w Ministerstwie Technologii i Przedsiębiorczości przybyło kilkadziesiąt osób, chcących posłuchać o wyjątkowych kobietach, które udowodniły, że potrafią skutecznie osiągnąć sukces w biznesie.

Tego dnia obecna była także Minister Przedsiębiorczości i Technologii – Jadwiga Emilewicz, która opowiedziała o tym, jak przez lata zmienił się model przedsiębiorczości w Polsce. Już nie mówimy o biznesie, jako domenie mężczyzn – dziś kobiety dorównują im w niemal każdej dziedzinie – w nowych technologiach i IT czy przemyśle. Pani Minister nie pominęła w swej prelekcji historycznego rysu 100-lecia Niepodległości, a także 100-lecia nadania praw wyborczych kobietom w Polsce.

WED stało się też idealną okazją do premiery i uroczystej promocji najnowszej książki „Ambasador Przedsiębiorczości w Polsce. Nigdy! Nie poddawaj się” oraz jej angielskiej wersji “Ambassador of Entrepreneurship in Poland. Never Give Up!”. To w niej zostały opisane historie przedsiębiorczych kobiet, które potwierdziły „women’s power” w biznesie. Autorki i zarazem bohaterki książki pojawiły się na scenie, aby oficjalnie wraz z Panią Jadwigą Emilewicz, odebrać własny egzemplarz.

Tuż po oficjalnej części, przyszedł czas na prelekcje ekspertów chcących podzielić się swoją wiedzą z zakresu nowych technologii, zgodnie z hasłem przewodnim spotkania: „Zaprzyjaźnij się ze Sztuczną Inteligencją… to się już dzieje – Blockchain, Wirtualna Rzeczywistość, Rozszerzona Rzeczywistość, Robotyka i inne technologie w biznesie”.

Partnerem strategicznym wydarzenia była agencja kreatywna ArteMis, której przedstawiciele poprowadzili uroczyste wydarzenie (Agata Swornowska – CEO oraz Karol Król – Chief Innovation Ofiicer).

Zobacz też:

W dniu 16 listopada uczestniczyliśmy w Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet (Women’s Entrepreneurship Day – WED)….

Opublikowany przez BiznesTuba.pl Wtorek, 20 listopada 2018