Home Wieści z firm Polska organizatorem największego wydarzenia cyfrowego ONZ w 2020 roku

Polska organizatorem największego wydarzenia cyfrowego ONZ w 2020 roku

Polska została wybrana krajem gospodarzem Internet Governance Forum 2020 (IGF 2020) – największego wydarzenia ONZ dotyczącego szeroko rozumianych technologii cyfrowych.

Informacja została podana oficjalnie dzisiaj w Berlinie, podczas posiedzenia tzw. MAG (Multistakeholder Advisory Group), grupy doradczej Sekretarza Generalnego ONZ. Jedynym Polakiem zasiadającym w grupie MAG jest Krzysztof Szubert – były wiceminister cyfryzacji, a obecnie m.in. Visiting Fellow Uniwersytetu Oxfordzkiego, doradca strategiczny, ekspert BCC.

Polska aktywnie starała się o organizację tego prestiżowego wydarzenia od połowy 2018 roku. Będzie to pierwsze od 10-lat forum IGF organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej i ogromna szansa na promocję naszego kraju zarówno w regionie, jak i w świecie. Blisko roczna praca została nagrodzona – powiedział Krzysztof Szubert.

IGF to duże wydarzenie branżowe ściągające kilka tysięcy ludzi z całego świata, w tym osoby z najwyższego szczebla polityki, biznesu, nauki, czy technologii. Forum trwa przeważnie 4-5 dni i odbywa się w okolicy listopada. W 2018 roku IGF odbył się w Paryżu i był otwierany przez prezydenta Emmanuel’a Macron’a oraz Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterres’a. Tegoroczny IGF odbędzie się w Berlinie w dniach 25-29 listopada 2019 z udziałem Kanclerz Angeli Merkel.

Źródło: Business Centre Club