Home Wydarzenia Najlepsze firmy IT w sektorze bankowym w 2018 roku

Najlepsze firmy IT w sektorze bankowym w 2018 roku

Asseco Poland SA najlepszą firmą IT w 2018 roku – to werdykt redakcji „Miesięcznika Finansowego BANK” w XIII rankingu firm informatycznych świadczących usługi dla sektora finansowego. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas konferencji IT@BANK 2018. W wydarzeniu wzięło udział ponad 600 uczestników.

Wyróżnienia i nagrody laureatom rankingu wręczyli: Wiceprezes Związku Banków Polskich – Włodzimierz Kiciński oraz redaktor naczelny MF BANK – Stanisław Brzeg-Wieluński.

W głównej kategorii wyróżniono również Comarch SA oraz Diebold Nixdorf Sp. z o.o.

Jak co roku w rankingu IT@BANK przyznano także wyróżnienia w czterech kategoriach dodatkowych: potencjał rozwojowy, efektywność, pozycja firm w sektorze finansowym i pozycja firm w sektorze banków spółdzielczych.

Nagrodzono również Wizjonera Rynku IT@BANK oraz Produkt Roku IT@BANK. W pierwszej kategorii wyróżnione zostały: Magdalena Borowik i Karolina Marzantowicz, które odegrały pionierską rolę w propagowaniu technologii blockchain w polskim sektorze finansowym oraz w administracji publicznej. Z kolei za produkt roku uznano mechanizm STIR, Split Payment oraz Trwały Nośnik, koordynowany przez Krajową Izbę Rozliczeniową.

„Wdrożenie trwałego nośnika było sojuszem technologicznym Krajowej Izby Rozliczeniowej z takimi firmami jak: PKO BP, Accenture i IBM. Ta nietypowa koalicja jest, po BLIKU i PolishAPI, kolejnym dowodem na umiejętne współdziałanie polskich banków z ekspertami od bankowego IT” – podkreślił Stanisław Brzeg-Wieluński, redaktor naczelny MF BANK.

Na konferencji wyróżniono także najciekawszy pomysł na biznes w kategorii FINTECH. Nagrodę otrzymała firma Edward.ai, która opracowała wirtualnego asystenta Edwarda, obsługiwanego w pełni za pośrednictwem głosu. Statuetkę odebrał prezes Tomasz Wesołowski.

 Zobacz też:

Wczoraj odbyła się konferencja IT@BANK, czyli największa doroczna konferencja w Polsce poświęcona kwestiom informatyki bankowej, która gromadzi elitarne grono decydentów IT z banków, firm ubezpieczeniowych, SKOK-ów oraz firm technologicznych. Organizatorem jest Centrum Prawa Bankowego i Informacji, wydawca Miesięcznik Finansowy BANK. W trakcie konferencji zostały omówione najnowsze trendy i technologie wykorzystywane w bankowym IT. O randze świadczy coroczna obecność setek ekspertów IT, naukowców oraz finansistów – głównie członków zarządów banków i innych instytucji finansowych.

Opublikowany przez BiznesTuba.pl Piątek, 16 listopada 2018

 

Oto zwycięzcy rankingu IT@BANK 2018

NAGRODY GŁÓWNE:

 1. Asseco Poland SA
 2. Comarch SA
 3. Diebold Nixdorf Sp. z o.o.

NAGRODY SPECJALNE:

Potencjał rozwojowy

 1. Comarch S.A.
 2. Diebold-Nixdorf Sp. z o.o.
 3. Blue Media SA

Efektywność

 1. ATM SA
 2. Asseco Poland S.A.
 3. GoldenOre Sp. z o.o. sp.k.

Pozycja firm w sektorze finansowym – dostawcy oprogramowania i integratorzy

 1. Blue Media SA
 2. Comarch SA
 3. Sii Polska Sp. z o.o.

Pozycja firm w sektorze finansowym – multispecjalizacja i inne

 1. Diebold Nixdorf Sp. z o.o.
 2. Oracle Polska Sp. z o.o.
 3. NCR Polska Sp. z o.o.

Pozycja firm w sektorze banków spółdzielczych – dostawcy oprogramowania i integratorzy

 1. SoftNet Sp. z o.o.
 2. Asseco Poland SA
 3. Asseco Data Systems SA

Pozycja firm w sektorze banków spółdzielczych – multispecjalizacja i inne

 1. Zakład Usług Informatycznych Novum Sp. z o.o.
 2. NCR Polska Sp. z o.o.
 3. Betacom SA

 

Pełna lista kategorii i laureatów rankingu IT@BANK 2018 jest dostępna w najnowszym wydaniu „Miesięcznika Finansowego BANK”

 

***

IT@BANK (www.aleBank.pl/ITBANK) to największa doroczna konferencja w Polsce poświęcona kwestiom informatyki bankowej, która gromadzi elitarne grono decydentów IT z banków, firm ubezpieczeniowych, SKOK-ów oraz firm technologicznych. Organizatorem jest Centrum Prawa Bankowego i Informacji, wydawca „Miesięcznika Finansowego BANK” – magazynu kadry menedżerskiej banków, we współpracy z Radą Bankowości Elektronicznej oraz Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich.

Konferencja IT@BANK uważana jest za jedną z najważniejszych ogólnopolskich imprez branży. Prezentowane są na niej najnowsze technologie wykorzystywane w bankowym IT. O randze świadczy coroczna obecność setek ekspertów IT, naukowców oraz finansistów – głównie członków zarządów banków i innych instytucji finansowych.

www.aleBank.pl/itbank  #ITBANK