Home Aktualności Tysiące sztuk podrabianej odzieży i perfum

Tysiące sztuk podrabianej odzieży i perfum

Mazowiecka policja zabezpieczyła na terenie powiatu pruszkowskiego kilkadziesiąt tysięcy podrabianej odzieży i perfum. Zatrzymanemu w sprawie mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Policja prowadzi postępowanie w sprawie wprowadzania do obrotu podróbek blisko 100 różnych firm.

„Ustalony przez policjantów podejrzany uczynił sobie z przestępstwa stałe źródło dochodu, wprowadzał do obrotu produkty z zastrzeżonymi znakami towarowymi, prowadząc m.in. sprzedaż za pośrednictwem portali internetowych” – informuje policja.

Wśród towarów znajdowała się odzież, okulary przeciwsłoneczne, plecaki, torebki, zegarki, kosmetyki w tym kremy, perfumy, pomadki, tusze, pudry.

Na terenie powiatu pruszkowskiego w wynajmowanej przez mężczyznę nieruchomości zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy różnych produktów z podrobionymi znakami towarowymi. Zabezpieczone przez policjantów podrabiane produkty są niskiej jakości, wykonane z innych, nieodpowiadających normom producenta materiałów.

Jednemu z podejrzanych (31 lat) przedstawiono zarzuty wprowadzenia do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Wstępnie wyliczone straty tylko części firm sięgnęły 4,5 mln zł.

 

 

 

Źródło: policja.gov.pl, www.kurier.pap.pl