Home Praktyki HRM Praktyczne narzędzia i schematy postępowania – polecamy

Praktyczne narzędzia i schematy postępowania – polecamy

Praca specjalisty i menedżera HR do łatwych nie należy. Ilość wyzwań powoduje, że czasem trudno  wszystko ogarnąć. Szczególnie jeśli pracownicy mieliby sami przygotowywać wszelkie rozwiązania. Na szczęście nie ma takiej potrzeby. W wielu krajach powstaje znacząca ilość publikacji z prezentacją konkretnych narzędzi, niemal gotowych do wykorzystania w działaniach HR. Rynek polski jest jednak stosunkowo ubogi w tego typu opracowania. Dlatego Biznes Tuba objęła patronatem medialnym publikację pt. „HR Toolbox czyli Narzędziownik Menedżera HR” Grzegorza Filipowicza.

Autor książki próbuje maksymalnie upraszczać sytuacje i szukać takich rozwiązań, które z są nie tylko sprawdzone w praktyce, ale też jak najłatwiejsze do wykorzystania. Na tej drodze wybrał dziesięć kluczowych pytań, z którymi zapewne spotyka się większość z pracowników działów HR. Odpowiedzi na te pytania tworzą poszczególne rozdziały opracowania, budowane w taki sposób, aby zawierały konkretne wskazówki działania, a tam gdzie to jest możliwe także narzędzia.

Każdy rozdział jest odrębną całością, z której można korzystać samodzielnie jednak ich kolejność jest odzwierciedleniem szerszego procesu jakim jest zarządzanie kapitałem ludzkim. Proces ten jest złożony, a poszczególne elementy wzajemnie się przenikają.

Polecamy „HR Toolbox czyli Narzędziownik Menedżera HR” to niezbędny poradnik dla każdego pracownika działu HR.

Pozycja rekomendowana też przez Polskie Stowarzyszenie HR business Partner, HR POLSKA, HR NEWS, Dziennik Gazetę Prawna oraz portal BiznesTuba.pl

Komentarz eksperta nt. książki:

Lista lektur obowiązkowych każdych studiów z zakresu  z zarządzania zasobami ludzkimi powinna zostać uzupełniona o tę pozycję. Żałuję, że nie było tej książki, kiedy zaczynałam karierę w HR. Napisana przyjaznym językiem, pełna praktycznych przykładów. Znakomita lektura zarówno dla tych  , którzy dopiero zaczynają karierę w dziale personalnym jak i dla tych, którzy mają dłuższy staż i chcieliby uporządkować wiedzę lub ją poszerzyć.

Maja Chabińska-Rossakowska, Dyrektor HR, ING Bank Śląski S.A.

szczegóły

PATRONAT MEDIALNY NAD PUBLIKACJĄ – PORTAL BIZNESTUBA.PL