Home Nieruchomości Lokum z Mieszkanie Plus – chętnych nie brakuje

Lokum z Mieszkanie Plus – chętnych nie brakuje

Na budowane w Jarocinie 366 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus było ponad 850 chętnych. Byli wśród nich mieszkańcy innych województw, a nawet Polacy mieszkający w Anglii.

Czynsz w mieszkaniach budowanych w ramach programu Mieszkanie+ w Jarocinie będzie wynosił 11-12 zł za mkw. Czyli za lokal 55-metrowy będzie to najwyżej 660 zł.

– Wnioski składają osoby czy rodziny spoza terenu naszej gminy, z innych powiatów czy nawet województw. Wśród złożonych wniosków są również osoby obecnie przebywające w Anglii z zamiarem powrotu do kraju – mówi Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Media podawały, że miesięczny koszt wynajmu 55 m. kw. lokalu w ramach programu Mieszkanie Plus w Jarocinie może wynieść nawet 1,3 tys. zł i na takie koszty na pewno chętni na wynajem mieszkań czynszowych nie będą mogli sobie pozwolić.

Jak wyjaśnia w rozmowie z Serwisem Samorządowym PAP Jerzy Wolski, prezes TBS w Jarocinie, „czynsz miesięczny przy maksymalnej stawce 12,- zł/m2 i powierzchni 55m2 wynosi 660 zł”. „Stawka czynszu nigdy nie obejmuje kosztów zużycia mediów. W naszych rozwiązaniach konstrukcyjnych najemca będzie podpisywał umowy na dostawę mediów (woda, ścieki, gaz) bezpośrednio z dostawcami, a ich rozliczenia będą się odbywały na podstawie wskazań urządzeń pomiarowych. Ogrzewanie w tych mieszkaniach jest gazowe. JTBS będzie pobierało tylko czynsz” – podkreśla Wolski.

Źródło: www.kurier.pap.pl