Home AGD Poza biznesem, czyli świąteczny CSR marki Amica

Poza biznesem, czyli świąteczny CSR marki Amica

Producent słynie nie tylko z dobrej jakości samych sprzętów, ale także z wielkiego serca. Od ponad 13 lat, poprzez Fundację Amicis, pomaga on potrzebującym, przekazując AGD, paczki żywnościowe, ale też wartości pieniężne na cele charytatywne. Podczas świąt bożonarodzeniowych wielkopolski „Gwiazdor” z Wronek przekazuje też paczki z zabawkami dla dzieci – jedną z takich wizyt uwieczniliśmy niedawno w naszym obiektywie.

Czas świąt to idealny okres, aby podzielić się dobrem z najbardziej potrzebującymi. Amica wraz z Fundacją Amicis już od wielu lat wspiera lokalne inicjatywy, zwłaszcza te organizowane na terenie powiatów szamotulskiego, poznańskiego i sąsiednich. Tam bowiem mieszka najwięcej pracowników jednego z największych producentów AGD w Polsce.

Inicjatorem pomysłu jest Fundacja Amicis, czyli założona w 2005 roku niedochodowa, pozarządowa organizacja pożytku publicznego. Fundacja niesie pomoc nie tylko najbardziej potrzebującym, ale też dzieciom w formie mikołajkowych spotkań – doświadczyliśmy tego podczas ostatniego rozdania prezentów, np. w podszamotulskim Gałowie czy Drawskim Młynie. W rozmowie z przedstawicielami fundacji Amicis dowiadujemy się, że celem organizacji jest nie tylko niesienie pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują (tj. dzieciom, ludziom starszym, schorowanym, samotnym i bezdomnym lub uzależnionym), ale też wsparcie placówek publicznych. Amica przekazuje takim miejscom jak szpitale czy domy opieki potrzebny do codziennego funkcjonowania sprzęt AGD.

Nasza kamera była niedawno w siedzibie firmy przy Bułgarskiej w Poznaniu, aby zobaczyć jak wygląda pakowanie takich paczek z bliska. Najbardziej potrzebujące rodziny otrzymają takie paczki już za kilka dni.

 

W ramach tegorocznych świąt Amica i fundacja Amicis zorganizowały CSR-ową akcję przekazywania prezentów do szkół i przedszkoli, ale także paczek żywnościowych dla potrzebujących rodzin i pacjentek oddziałów onkologicznych poznańskich szpitali. Co ważne, takie działania fundowane są nie tylko z portfela wronieckiej spółki, ale także z serca samych pracowników i ich uzbieranych, prywatnych środków.

Występy przedszkolaków z Gałowa (Powiat szamotulski) tuż przed rozdaniem prezentów przez fundację Amicis.

Zakupione zostały produkty suche z długą datą spożycia. Akcja prowadzona jest równolegle także w innych krajach grupy Amica International. W 2018 roku w ramach prowadzonych działań zbierania żywności dla najbiedniejszych przygotowano łącznie 1120 paczek:

– 315 paczek z prezentami gwiazdkowymi dla dzieci;

– 330 paczek z suchą żywnością i 300 z wędlinami dla rodzin potrzebujących wsparcia;

– 25 spersonalizowanych „Paczek Życzeń”;

– 150 paczek dla pacjentek oddziałów onkologicznych w poznańskich szpitalach.

Ponadto pozyskano dodatkowe środki na działalność poprzez internetowe aukcje przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

 – Fundacja Amicis działa całorocznie. Nie jest to więc jedyna akcją, w którą się angażujemy. Budujemy np. place zabaw, zbieramy także żywność, meble czy odzież, które także trafiają do najbardziej potrzebujących rodzin. W ramach dodatkowych aktywności, zwłaszcza w okresie świąt, obdarowujemy dzieci w szkołach i przedszkolach. Wówczas w paczkach znajdują się nie produkty żywnościowe, ale zabawki, szaliki, czapki, piórniki itd. – komentowała dla portalu BiznesTuba.pl Maja Rutkowska z Grupy Amica.