Home Polecane „Miasteczko Kobiet” już w ten weekend! Przyjdź, zbadaj się, spotkaj polskie gwiazdy

„Miasteczko Kobiet” już w ten weekend! Przyjdź, zbadaj się, spotkaj polskie gwiazdy

Ogólnopolska kampania społeczna „Piękna, bo Zdrowa” już po raz kolejny edukuje i zwiększa świadomość Polek na temat profilaktycznych badań ginekologicznych. Organizatorem inicjatywy jest Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości.

Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna, bo Zdrowa”, której organizatorem jest Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości powstała po to, aby edukować i zwiększać świadomość Polek na temat profilaktycznych badań ginekologicznych. Kampania „Piękna, bo Zdrowa” jest jednym z podejmowanych przez Organizację działań mającym na celu walkę z rakiem szyjki macicy.

Inauguracją kampanii odbędzie się już w najbliższy weekend 11-12 maja, pod Pałacem Kultury i Nauki ( od strony Kinoteki) w godzinach 8:00-22:00.

Podczas spotkania będzie m.in. możliwość bezpłatnego przebadania cytologicznego dla pierwszych 1000 kobiet (w specjalnie przystosowanym „cytobusie”). Dodatkowo pierwsze 100 Pań w sobotę oraz 100 Pań w niedziele, będzie mogło wykonać badania na obecność 2 genotypów wysokiego ryzyka wirusa HPV. W międzyczasie na terenie PKiN zbudowane zostanie „Miasteczko Kobiet”, odbywać się będą występy artystyczne oraz panele dyskusyjne na scenie, a każdy dzień zwieńczony zostanie kinem letnim.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa. Patronat honorowy objął Prezydenta m.st. Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Nie mogło zabraknąć partnerów wspierających wydarzenie, wśród nich polska marka Amica, która stworzy strefę kuchenną. Serwować w niej będzie m.in bezpłatne zimne i gorące napoje, a także słodki poczęstunek.

„Piękna, bo Zdrowa” już po raz dziesiąty raz!

To już X. odsłona kampanii „Piękna, bo Zdrowa” – w zeszłym roku podczas dwóch dni Inauguracji kampanii „Piękna, bo Zdrowa” 2018, na placu Defilad przed Kinoteką, udało się przebadać ponad 600 kobiet (pierwsze 500 Pań mogło również wykonać testy genetyczne na określenie poziomu onkoprotein E6- E7 wirusa HPV 16/18). 20 z nich otrzymało wynik patologiczny, a 5 zostało w trybie natychmiastowym wysłanych do szpitala. Jest to dowód na to, że kampania jest wciąż ważna i potrzebna. Celem tegorocznej komunikacji jest dowartościowanie kobiet i ukazanie im powodów, dla których one i ich zdrowie są ważne.

Ambasadorki i… ambasadorzy

Co roku Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości zaprasza do kampanii nowe Ambasadorki. Przez te 9 lat Kwiat Kobiecości wsparło prawie 60 cudownych Pań, które razem z Idą Karpińską swoim autorytetem pomagały w skutecznym dotarciu do kobiet. Ze względu na jubileuszowy charakter kampanii, Kwiat Kobiecości zmienił dotychczasową koncepcję i do współpracy, jako Ambasadorów zaprosił Panów. W tegoroczną edycję zaangażowali się: Łukasz Konopka, Dawid Kwiatkowski, Cezary Pazura, Andrzej Piaseczny i Maciej Orłoś.

Zobacz także jak ważna jest ochrona wizerunku w firmie:

„Mężczyźni mają duże możliwości na tym polu, żeby porozmawiać ze swoimi kobietami, żeby namówić je do tego żeby się przebadały.” – mówi Andrzej Piaseczny, jeden z Ambasadorów kampanii „Piękna, bo Zdrowa” 2019.

Drogie Panie, Wasze zdrowie! #ZDROWIEPAŃ

Zapraszamy wszystkich na inaugurację kampanii „Piękna bo Zdrowa”, która odbędzie się pod Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki w weekend 11-12.05.2019 r. w godzinach 8:00-22:00.

Badania w ramach „Piękna, bo Zdrowa”

Dzięki wsparciu Centrum Medycznego POLMED 1000 kobiet będzie mogło wykonać w cytobusie bezpłatne badanie cytologiczne. Dodatkowo wykonanych zostanie również 200 testów genetycznych na obecność wirusa HPV 18 oraz HPV 16 – genotypy wysokiego ryzyka raka szyjki macicy najczęściej występujące w Polsce ufundowane przez laboratoria medyczne Synevo Sp. z o.o.. Każda Pani, która skorzysta z bezpłatnego badania otrzyma upominek oraz zniżkę na pakiet badań „Kontrola stanu zdrowia kobiety” zawierający 12 badań (TSHFERRYTYNAHBA1CALTBILIRUBINACHOLESTEROLTRIGLICERYDYKREATYNINA WAPŃMAGNEZApo-AApo-B) do wykonania w Punktach Pobrań Synevo dostępnych na terenie całego kraju. Wszystkie Panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad wizażowych w mobilnym salonie piękności firmy INGLOT. Oba pojazdy znajdować się będą na terenie Pałacu Kultury i Nauki. W tym samym czasie na terenie PKiN (przed kinem KINOTEKA) powstanie „Miasteczko Kobiet” w którym będzie można skorzystać z porad specjalistów w zakresie profilaktyki zdrowotnej, medycznej i nie tylko.Oczywiście mamy świadomość, że profilaktyka nie dotyczy tylko kobiet. Szanowne Panie, zabierzcie ze sobą swoje rodziny! Mężczyźni i dzieci również znajdą tu coś dla siebie! Podczas paneli dyskusyjnych poruszać będziemy tematy ogólnej profilaktyki zdrowotnej, a w namiocie kampanii „Dłuższe życie z cukrzycą”, przygotowanym przez firmę Boehringer Ingelheim,będzie można wykonać bezpłatne badania poziomu glukozy we krwi i ciśnienia krwi oraz porozmawiać z dietetykiem.

Zobacz też:

Miasteczko kobiet to także panele dyskusyjne, gwiazdy i atrakcje dla dzieci

Na terenie „Miasteczka Kobiet” usytuowana zostanie scena, na której realizowany będzie program merytoryczno-rozrywkowy: bloki tematyczne dotyczące rozmaitych dziedzin, występy artystyczne (m.in.: stand up Kasi Pakosińskiej, recital Edwarda Hulewicza, występ takich artystów jak: Dawid KwiatkowskiPaula „Curly” KucharskaBeata OrbikSonia MRoyal Acoustic) oraz konkursy z nagrodami moderowane przez Radio Kolor. Każdy dzień inauguracji zwieńczony zostanie dwoma filmami o tematyce kobiecej w ramach kina letniego.

BEZPŁATNE BADANIA CYTOLOGICZNE

W czasie trwania kampanii (11.05-13.06.2019), za pośrednictwem partnerskich magazynów, dystrybuowanych będzie 5000 szt. bezpłatnych zaproszeń na badanie cytologiczne oraz vouchery z 20% zniżką na konsultację ginekologiczną, HPV met. PCR, USG ginekologiczne, USG piersi ufundowane przez Partnera Medycznego kampanii POLMED, właściciela Centrów Medycznych w całej Polsce. Zaproszenia będzie można znaleźć w: dwumiesięczniku „Dobra Mama” (evt.7.05), miesięczniku „Olivia” (evt.9.05), miesięczniku „Świat Zdrowia” (evt.1.06)„Moje Zdrowie” (evt.1.06), dwutygodniku „Tina” (evt.22.05) oraz miesięczniku „Avanti” (evt.31.05). Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy Kwiat Kobiecości zorganizował cykl Dni Otwartych w partnerskich placówkach medycznych w Polsce. Podczas akcji kobiety będą mogły wykonać stacjonarnie bezpłatne badania w kierunku wykrycia raka szyjki macicy. Placówki, które na dzień dzisiejszy potwierdziły swój udział w akcji: Centrum Medyczne Mediconcept we Wrocławiu, Centrum Medyczne Salve Medica w Łodzi, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska SANUS w Zabrzu, Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, Szpital Powiatowy w Chrzanowie oraz Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny w Warszawie. Każda Pani, która skorzysta z badania, otrzyma upominek. Chętne do włączenia się do akcji placówki medyczne zapraszamy do kontaktu.Najważniejsza w skuteczności profilaktyki jest systematyczność. W codziennym pędzie często zapominamy o tym co naprawdę ważne- zdrowiu. W ramach działań Organizacji Kwiat Kobiecości, powstała aplikacja – Niezapominajka, mająca na celu przypominanie o podstawowych profilaktycznych badaniach dla kobiet oraz ich partnerów. Aplikację można będzie pobrać za darmo w sklepach z aplikacjami. Twórcą aplikacji jest Partner kampanii Piękna bo zdrowa – firma Setapp Sp. z o.o.