Home Energetyka GETEC na XXVI Wiosennym Spotkaniu Ciepłowników:„Przyszłość zaczyna się dziś”

GETEC na XXVI Wiosennym Spotkaniu Ciepłowników:„Przyszłość zaczyna się dziś”

W dniach 24-26 kwietnia odbyło się XXVI Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników w Zakopanem. Uczestniczyła w nim firma GETEC, oferująca usługi w zakresie dostarczania energii i contractingu.

Trzy dni Sympozjum były przepełnione rozważaniami na temat ochrony i optymalizacji paliwa oraz rozwoju ciepłownictwa i energetyki w Polsce. Sesja wprowadzająca XXVI Wiosenne Spotkanie Ciepłowników prowadzona była pod hasłem „Przyszłość zaczyna się dziś”, które okazało się być bardzo adekwatne w odniesieniu do poruszanej tematyki. Panele poświęcone były ochronie środowiska w ciepłownictwie, nowoczesnym technologiom oraz diagnostyce i awaryjności sieci. W trakcie debaty poruszone zostały kwestie współczesnych wyzwań stojących przed sektorem ciepłowniczym i energetycznym.

GETEC, niemiecki dostawca usług energetycznych z ponad 25-letnim doświadczeniem, pojawił się na Sympozjum jako wystawca. GETEC oferuje kompleksowe rozwiązania dla przemysłu na zasadzie contractingu energetycznego połączonego z wykorzystaniem najnowszych technologii. Firma w swoim zakresie oferuje systemy kogeneracji gazowej, parowej i gazowo-parowej, wytwarzania energii elektrycznej przez wykorzystanie ciepła niskotemperaturowego, transformacji ciepła poprzez wykorzystanie ciepła odpadowego oraz wiele innych technologii. Dzięki tym rozwiązaniom GETEC dąży do zminimalizowania swojego śladu węglowego w środowisku, a ponadto firma z nawiązką spełnia wymogi unijne dot. emisji CO2.

Dzięki mocnemu zapleczu finansowemu, GETEC jako kontaktor planuje, finansuje i realizuje inwestycję energetyczną wraz z eksploatacją instalacji. Wyprodukowana energia jest kupowana przez klienta na podstawie wieloletnich umów. Taki model współpracy spotkał się na Sympozjum z żywym zainteresowaniem uczestników, i słusznie – GETEC jest jedną z niewielu firm na rynku, która dostawy ciepła wytworzonego z gazu ziemnego i biomasy oferuje w formie contractingu.

Przeczytaj także:

Eksperci GETEC chętnie dzielą się swoim doświadczeniem w implementowaniu ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań. Warsztaty proponowane przez firmę kierowane są do doradców strategicznych i kadry menedżerskiej firm z sektora ciepłownictwa i energetyki, by przybliżyć im założenia modelu contractingu. Ponadto, mają na celu zaprezentowanie koncepcji budowania niezależności energetycznej i obniżania całościowych kosztów energii, a szeroka wiedza ekspertów pozwala na dogłębną analizę indywidualnych potrzeb firmy. Warto zapisać się z wyprzedzeniem, by zapewnić sobie miejsce na warsztatach.

Na warsztaty można zapisać się przez stronę GETEC: http://getec-turek.pl/.