Home Biznes Sport Turniej z udziałem najlepszych światowych klubów piłkarskich

Turniej z udziałem najlepszych światowych klubów piłkarskich

Już na początku  tygodnia oczy futbolowego świata spoglądać będą na Monachium. 1 i 2 sierpnia, na Allianz Arena rozegrana zostanie piąta edycja Audi Cup. W turnieju zmierzą się: FC Bayern Monachium, Atlético de Madrid, Liverpool FC i SSC Napoli

Późnym popołudniem (17:45) pierwszego dnia rozgrywek, naprzeciw siebie staną Atlético de Madrid i SSC Napoli, natomiast w meczu o godz. 20:30, po raz pierwszy od 36 lat w Monachium, zagra FC Liverpool. Zmierzy się z Bayernem. 2 sierpnia najpierw zagrają ze sobą dwa zespoły, które dzień wcześniej przegrają, a wieczorem, w meczu finałowym zmierzą się zwycięzcy. Bilety na oba dni turnieju są ciągle dostępne.

Oprócz meczów, na fanów czeka też bogaty program dodatkowy. Kibice będą mogli na przykład przetestować własne umiejętności piłkarskie na specjalnym boisku Audi Intelligence Court. Na niewielkiej jego powierzchni staną przeciw sobie dwie dwuosobowe drużyny. Specjalny system śledzący grę zapisywać będzie indywidualne oceny osiągnięć graczy i na koniec meczu zestawi je w całość. Podobne rozwiązanie, nazwane Audi Player Index, pozwoli managerom turnieju Audi Cup wybrać najlepszego piłkarza w każdym z głównych meczów.

Na Audi #SuperQ, wybrani widzowie będą mogli odbyć wirtualny wyścig po bieżni stadionu wraz z Mistrzem Świata w rallycrossie Mattiasem Ekströmem. Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek Audi Cup, Ekström okrążył boisko w swoim Audi S1 EKS RX quattro o mocy 560 KM i wyznaczył tym samym czas do pobicia. Następnie przebieg toru został zdigitalizowany. Dzięki takiemu rozwiązaniu, kibice będą mogli zmierzyć się z Ekströmem korzystając z Virtual Reality – wirtualnej rzeczywistości.

Nieważne, czy fani futbolu zasiądą na stadionie, czy na wygodnej kanapie w domu – na www.audicup.com znajdą interesujące historie, informacje i zdjęcia z turnieju i będą mieli okazję zajrzeć za jego kulisy. Dodatkowo, po raz pierwszy będą mogli skorzystać z Chatbota. Ta dostępna na www.audicup.com platforma interaktywnej komunikacji nie tylko odpowie na pytania związane z zespołami i z poszczególnymi piłkarzami, ale dostarczy również szeregu informacji praktycznych, np. o sytuacji parkingowej dookoła Allianz Arena.

 

Źródło: Grupa Audi