Home Biznes Polska stanie się kluczowym eksporterem „ropy przyszłości”?

Polska stanie się kluczowym eksporterem „ropy przyszłości”?

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz na konferencji prasowej zwracała uwagę na znaczenie baterii w całym procesie tworzenia samochodów elektrycznych oraz o szansie, jaka staje przed Polską, jeśli zdoła w krótkim czasie zdobyć przewage konkurencyjną w branży. 

Emiliewicz powiedziała też: „Mówimy o tym co jest najważniejsze w rozwoju elektromobilności – to bateria. Bateria jest najdroższym i najważniejszym elementem pojazdu elektrycznego.”

„Program rozwoju elektromobilności w Polsce rozwija się coraz bardziej. Za 1,5 roku wjedzie na polskie drogi 1,5 tys. elektrycznych autobusów. To będzie radykalna zmiana, podwojenie liczby pojazdów. To już się dzieje poprzez zamówienia samorządów”, nadmieniła szefowa nowoutworzonego resortu.

„Bateria to ropa przyszłości. Polska importuje dziś ropę, a mamy nadzieję, że stanie się eksporterem „ropy przyszłości” czyli baterii. Mamy nadzieję, że Polska stanie się wiodącym producentem tego kluczowego komponentu samochodów elektrycznych”, zakończyła minister Emilewicz.

 

 

Źródło: energetyka24.com