W pozytywnym przywództwie chodzi o dostrzeganie lepszej przyszłości i kreowanie jej. Chodzi o innowacyjność, tworzenie, budowanie i ulepszanie służby zdrowia, biznesu, administracji publicznej, edukacji, technologii, rolnictwa – każdego aspektu naszego życia i świata.

Pozytywne nastawienie nie jest gwarancją sukcesu, za to negatywne nastawienie gwarantuje jego brak. To najkrótsze podsumowanie doskonałej książki o przywództwie autorstwa Jona Gordona, który opisuje kompleksowy model pozytywnego przywództwa wraz z  przekonującymi historiami z konkretnych organizacji, praktycznymi pomysłami oraz działaniami, dzięki którym każdy może stać się pozytywnym liderem. To książka adresowana do liderów zarówno małych, jak i naprawdę dużych zespołów, bez względu na charakter organizacji i jej zakres działań. Potrzebujemy mądrych dyrektorów szkół, w których uczą się nasze dzieci równie mocno co niepoprawnych optymistów w randze rektorów wyższych uczelni – śmiałych wizjonerów, kształcących ludzi ciekawych świata. Chcemy pracować z ludźmi otwartymi na zmiany i nowości, szefami inspirującymi nas do nowych zadań, dostrzegającymi nasze talenty. Od liderów przedsiębiorstw, placówek naukowych czy administracji publicznej oczekujemy konstruktywnych decyzji, zmian które dają nam poczucie rozwoju, sensu i bezpieczeństwa. O tym jak stać się takim liderem pisze Jon Gordon i lektura tej książki jest wspaniałą zachętą do wprowadzenia zmian w środowisku, w którym to my jesteśmy liderami. Jak podkreśla autor, w pozytywnym przywództwie nie chodzi o sztuczny, wymuszony optymizm. O wielkości lidera decyduje jego autentyzm. Pozytywne nastawienie to coś więcej niż tylko ciekawa koncepcja przywództwa. To również skuteczna metoda budowania wiarygodnej kultury i dobrze funkcjonującej organizacji, a także wzmacniania więzi i zaangażowania w zespole oraz dążenia do doskonałości i wybitnych wyników. A wszystko to poparte mądrymi i inspirującymi historiami charyzmatycznych i pozytywnych liderów, tak różnych jak właściciele Hendrik Automotive, trener uniwersyteckiej drużyny futbolu – Dab Swinney, prezes Forda – Allan Murray czy wszystkim znany olimpijski rekordzista w pływaniu – Michael Phelps.

Pozytywne przywództwo ma w sobie wielką moc. Jesteśmy pozytywni nie dlatego, że życie jest łatwe, ale dlatego że bywa trudne. A pozytywna energia jest zawsze zaraźliwa…. zachęcamy do lektury!

http://www.mtbiznes.pl/b2304-potega-pozytywnego-przywodztwa.htm