Home Bezpieczeństwo Przed nami sezon motocyklowy – zabezpiecz jednoślad przed kradzieżą

Przed nami sezon motocyklowy – zabezpiecz jednoślad przed kradzieżą

Na drogach coraz więcej jednośladów. Budząca się do życia wiosna mobilizuje zmotoryzowanych do przejażdżek, ale czy są oni wystarczająco dobrze przygotowani do sezonu? Zobacz, jakie rozwiązania zapewnią bezpieczny start na dwóch kółkach w nowym roku.

Przygotowanie to nie tylko sprawdzenie działania i konserwacja sprzętu, ale przede wszystkim zadbanie o bezpieczeństwo siebie i innych na drodze. Warto też zadbać o bezpieczeństwo samego motocykla, bo kradzieże – mimo, że coraz rzadsze – nadal kuszą.

Zabezpiecz sprzęt w sezonie i poza nim

Tutaj pomoże zabezpieczenie, np. przed kradzieżą motocykla połączone z usługą GPS. Takie rozwiązanie oferuje firma Konsalnet, która dzięki usłudze Bezpieczny Motocykl, pozwala zlokalizować pojazd, a nawet poinformować służby o wypadku. W praktyce, zamontowany w motocyklu system ISR-M wykrywa zdarzenia drogowe na podstawie analizy kątów i przyspieszeń — we wszystkich 3 osiach — jakim ulega motocykl podczas poruszania się, co pozwala na wykrycie sytuacji krytycznej, np. wypadku, kolizji. Usługa Konsalnet pozwala też na rejestrację i analizę pokonanych tras.

Akumulator podstawą?

Nie zadbałeś o akumulator w zeszłym roku? To normalne, że rozładowany akumulator nie będzie już ładował się jak dawniej, a traktowanie go prostownikiem dodatkowo skróci jego żywotność. W nowoczesnych pojazdach zaawansowana elektronika obciąża akumulatory także podczas parkowania motocykla. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów, także aby ograniczyć rozładowywanie akumulatorów, firma Konsalnet dla tych którzy korzystają z motocykli okresowo, przygotowała wykonanie montażu i instalacji dodatkowej  wtyczki do ładowania, jak w nowych motocyklach. Podczas wykonania montażu systemu ISR-M w motocyklu, instalowany jest dodatkowy przewód zasilający (o max długości 2.5m) zakończony szybko-złączką CTEK, który ułatwia podłączenie do ładowania.

 

Zobacz też:

System alarmowy Twojej firmy na smartfonie? Zobacz, jakie daje on możliwości