Home Bezpieczeństwo Aplikacja mobilna mPanic – system alarmowy w telefonie

Aplikacja mobilna mPanic – system alarmowy w telefonie

Technologie mobilne są nieodzownym atrybutem naszej codzienności.  Moc obliczeniowa, szybkość transferu danych, a także funkcjonalność urządzeń zwiększa się sukcesywnie, niemal każdego roku. Współczesne telefony i tablety w coraz większym stopniu ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie w rozmaitych sferach naszego życia.

Powszechna jest dziś nie tylko bankowość mobilna, zakupy przez internet, nauka języków obcych, monitoring funkcji życiowych organizmu czy zarządzanie wizytami serwisowymi dla użytkowanego samochodu właśnie za pośrednictwem smartfona. Nowoczesne aplikacje mobilne są nie tylko wydajne, ale także intuicyjne, dobrze zaprojektowane.  Nowe aplikacje kreują także nowe potrzeby i sposoby reakcji na różne, codzienne sytuacje. Za każdą aplikacją mobilną kryje się zaawansowana technologia i przemyślane rozwiązanie systemowe lub komunikacyjne.

Konsalnet – jedna z największych firm sektora ochrony w Polsce od kilku lat sukcesywnie rozwija swoją sztandarową, mobilną aplikację alarmową  – mPanic. Aplikacja służy do zdalnego zarządzania i monitorowania systemem alarmowym. Czytelny interfejs graficzny sprzyja szybkiej komunikacji, potwierdzaniu statusu systemu alarmowego w czasie rzeczywistym. Aplikacja oferuje możliwość szybkiego wezwania pomocy za pomocą przycisku anty-napadowego w telefonie oraz stały podglądu stanu alarmu i obsługę płatności elektronicznych. W każdej chwili użytkownik może sprawdzić, czy alarm działa, czy jest uzbrojony, a w razie uruchomienia się sygnału – aplikacja powiadomi o tym bezpośrednio na telefonie użytkownika. Dla zwiększenia bezpieczeństwa aplikacja została wyposażona w opcję zdalnego uzbrajania i rozbrajania alarmu oraz historię zgłoszeń alarmowych. Szybki kontakt z działem obsługi Konsalnet, alerty, powiadomienia i pełna dokumentacja płatności to oczywiste funkcje dla aplikacji mobilnej, która staje się centrum kontaktowym pomiędzy firmą a klientami.  Można oczekiwać dalszego rozwoju opcji zarówno alarmowych, jak i usprawnień komunikacyjnych czy administracyjnych, gdyż mPanic to rozwiązanie, które będzie kształtować nowoczesny model zarządzania systemem ochrony.